Znaleźli niecodzienny sposób, by klienci przestali biegać przez korytarz. Ułożyli podłogę od której nogi same się plączą

17.10.2017

/

Kategoria:

Znaleźli niecodzienny sposób, by klienci przestali biegać przez korytarz. Ułożyli podłogę od której nogi same się plączą

Przy okazji w skuteczny sposób zareklamowali sprzedawane przez siebie płytki i pokazali, czego można za ich pomocą dokonać.

Pracownicy salonu z glazurą Casa Ceramica wpadli na niezwykle oryginalny pomysł. Postanowili wyłożyć korytarz prowadzący do ich położonego w Manchesterze sklepu niespotykaną dotąd glazurą.

Już po wejściu do salonu mamy wrażenie, że część podłogi w holu po prostu się zapadła, a samo przejście przez korytarz może skończyć się w najlżejszym przypadku nieprzyjemnym zwichnięciem kostki.

Zdziwienie klientów jest jeszcze większe, gdy okazuje się, że to tylko optyczna iluzja! Choć trudno w to uwierzyć, podłoga jest całkowicie bezpieczna i płaska. Złudzenie to sprawka umiejętnego ułożenia kafelków, różniących się od siebie wielkością i kształtem. W ten sposób osiągnięto efekt rozciągniętej szachownicy.

[quads id=”8″]

Jednak część internautów nie mogła uwierzyć, że jest to rezultat ułożenia płytek, stąd też właściciel sklepu postanowił udostępnić w sieci nagranie, na którym doskonale widać układanie podłogi.

A jeżeli myślicie, że wyjście ze sklepu jest bezproblemowe, to bardzo się mylicie! Droga powrotna wydaje się być jeszcze gorsza niż samo dotarcie do sklepu!

Z pewnością właścicielowi salonu z glazurą nie brak wyobraźni. Nam z emocji kręci się w głowie. Jeśli i Wy jesteście pod wrażeniem końcowego efektu jaki uzyskano w korytarzu, udostępnijcie artykuł znajomym!

Autor: Aleksandra Bielik / Tagi: iluzja optyczna, złudzenie optyczne,