Zamiast się męczyć z szorowaniem piekarnika, postaw w nim miseczkę z sodą i octem

15.01.2018

/

Kategoria:

Zamiast się męczyć z szorowaniem piekarnika, postaw w nim miseczkę z sodą i octem

Szorowanie brudnego piekarnika zdecydowanie nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Zaschnięty i „zapieczony” tłuszcz nie schodzi zbyt łatwo. Okazuje się jednak, że jest na to prosty sposób, wystarczy posłużyc się domową miksturą z trzech, dostepnych w kuchni składników.

Na rynku jest mnóstwo chemicznych środków do czyszczenia, których producenci obiecują, że brud zejdzie w sekundę i wcale nie trzeba się będzie męczyć z szorowaniem. Niestety nie wszystkie z nich są skuteczne. Istnieje jednak bardzo prosty sposób, by twój piekarnik był czysty i lśniący.

Samodzielnie, ze składników, które znajdziesz w swojej kuchni, przygotujesz skuteczny środek do czyszczenia. Do jego przygotowania potrzebujesz:

  • soda oczyszczona
  • ocet
  • woda

Wymieszaj wszystkie składniki w zbliżonych proporcjach. Naszym zdaniem powinno być tam trochę mniej wody niż octu. W tej mieszance zamocz gąbkę i namocz nią brud znajdujący się na drzwiach piekarnika. Nastepnie wstaw miseczkę z miksturą do piekarnika nagrzanego do 100 stopni Celsjusza i pozostaw na 45 minut. Po tym czasie wystarczy delikatnie przetrzeć piekarnik gąbką.

[quads id=”8″]

Zobaczcie sami instrukcję na filmiku:

Autor: Monika Nowacka / Tagi: porady domowe,