Wszy przyczyną zatrzymania pociągu Pendolino relacji Kraków – Warszawa

27.11.2017

/

Kategoria:

Wszy przyczyną zatrzymania pociągu Pendolino relacji Kraków – Warszawa

Pociąg Intercity relacji Kraków-Warszawa został zatrzymany, a na jego pokład wkroczyli policjanci. Przyczyną było dwoje pasażerów, których stan higieny pozostawiał wiele do życzenia. Jak powiedzieli współpasażerowie, z włosów dwóch osób wyskakiwały wszy, które zaczęły się rozprzestrzeniać po całym wagonie.

Pociąg wyruszył z Krakowa o 5:46. Planowo, miał jechać bez żadnych przystanków, by znaleźć się w Warszawie o godzinie 8.10. Plany pokrzyżowała jednak obecność dwojga pasażerów na pokładzie.

Okazało się, że dwoje bezdomnych zajęło miejsca w pociągu Pendolino, a następnie, mimo interwencji konduktora, nie chciało dobrowolnie ich opuścić. Sytuacja była bardzo uciążliwa dla współpasażerów, gdyż z włosów bezdomnych miały skakać wszy, które następnie rozprzestrzeniały się po całym wagonie.

[quads id=”8″]

„Do pociągu weszły dwie osoby bezdomne – kobieta i mężczyzna. Gdy pociąg wyruszył, zajęli miejsca w wagonie bezprzedziałowym. Pasażerowie dostrzegli, że z włosów podróżnej wyskakują wszy lub inne robactwo. Kierownik pociągu podął decyzję o zatrzymaniu go w okolicach Miechowa, mimo że Pendolino się tam nie zatrzymuje.” – powiedziała Agnieszka Serbeńska z biura prasowego PKP Intercity.

Gdy pociąg się zatrzymał, do środka weszli policjanci i wyprowadzili parę. Kobieta została już zwolniona, natomiast podróżujący z nią mężczyzna był agresywny i naruszył nietykalność policjanta. W związku z tym został zatrzymany. Pociąg ruszył w trasę z 40 minutowym opóźnieniem.

Autor: Paweł Krajewski / Tagi: historia z życia,