Włożyła zapałki do doniczki. Zobacz dlaczego, a też zaczniesz stosować ten trik

10.04.2018

/

Kategoria:

Włożyła zapałki do doniczki. Zobacz dlaczego, a też zaczniesz stosować ten trik

Zieleń w naszym domu nie tylko poprawia jakość powietrza, ale również nasze samopoczucie. Każdy chciałby mieć piękne i zdrowe rośliny, nie wszyscy jednak pamiętamy o tym, aby regularnie o nie dbać.

Zieleń pokojowa pada czasem ofiarą różnych pasożytów, które mogą być niezauważalne. Wtedy nasze kwiaty zaczną więdnąć, a my nawet nie wiemy dlaczego. Najlepszym sposobem, by uchronić je przed groźnymi grzybami, jest zapewnienie optymalnych warunków do wzrostu i rozwoju.

Piękne i zdrowe kwiaty

Silne, zdrowe rośliny będą mniej podatne nie tylko na ataki robaków, ale też choroby grzybicze. Sposobem by temu zaradzić są… zapałki.

Jeśli widzisz, że twoje okazy zmarniały, weź pudełko zapałek i wetknij kilka z nich główką w dół do doniczki z kwiatem. Pomiędzy zapałkami pozostaw odstępy około 5 cm. Następnie podlewaj roślinę tak jak zwykle to robisz. W ten sposób wzmocnisz odporność swoich roślin. Siarka, która występuje w zapałkach jest grzybobójcza.

Po upływie 48 godzin wyjmij zapałki i sprawdź, czy siarka, która była na ich główkach rozpuściła się w ziemi.

Zapałki w doniczce

Tę sztuczkę stosuje wielu amatorów ogrodnictwa na całym świecie. Dzięki temu roślina rośnie ładnie i jest wolna od szkodników, które mogłyby doprowadzić do jej więdnięcia.

Autor: Anna Olga / Tagi: jak dbać o kwiaty, kwiaty, ogród,