W samym środku Puszczy Noteckiej powstaje tajemniczy zamek. Mamy potwierdzenie, kto go buduje

11.07.2018

/

Kategoria:

W samym środku Puszczy Noteckiej powstaje tajemniczy zamek. Mamy potwierdzenie, kto go buduje

W Puszczy Noteckiej na sztucznej wyspie na środku jeziora powstaje tajemnicza budowla. Inwestycja jest otoczona wysokim płotem, a robotnikom podobno nie wolno robić zdjęć. Budowę widać jednak z powietrza, a do Google Maps trafiły satelitarne zdjęcia. Nie ma wątpliwości, że w samym środku puszczy ktoś buduje… średniowieczny zamek!

Budowa zamku w Puszczy Noteckiej, na terenie objętym ochroną Natura 2000 musiała w końcu przyciągnąć uwagę. Tajemnicza konstrukcja od kilku dni elektryzuje Polaków. Sprawa wygląda jasno: ktoś buduje sobie zamek w Puszczy Noteckiej, przy jeziorze, w gminie Oborniki w Wielkopolsce.

Jeśli ktoś nie wierzy, że to dzieje się naprawdę, może rozwiać swoje wątpliwości zaglądając nie tylko na Google Maps, ale też na rządowy Geoportal, gdzie jak na dłoni można zobaczyć „zamek w Stobnicy”, powstający na sztucznej wyspie.

Jak donosi portal money.pl, ostatecznie okazało się, że za budowę stylizowanego na średniowieczny zamek budynku odpowiedzialna jest spółka D.J.T, za którą stoi dwóch dwudziestolatków.

„Spółka D.J.T. jest inwestorem inwestycji w Stobnicy. Dodam, iż D.J.T. otrzymała w połowie roku 2015 pozwolenie na budowę obiektu: >>Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego, budynku gospodarczego wraz z infrastrukturą techniczną<<. Jest to normalna inwestycja deweloperska tyle, że o specyficznej architekturze. Budynek w swym charakterze nawiązuje do średniowiecznych zamków otoczonych fosą” – poinformował prezes spółki Dymitr Nowak w przesłanym do money.pl oświadczeniu.

[quads id=”8”]

Spekulacje wokół tożsamości inwestora zostały tym samym przecięte. Otwarte pozostają natomiast pytania o mozliwość budowy tak dużego obiektu na terenie chronionym.

Przynajmniej częściowo odpowiedzi udzielił rzecznik Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Poznaniu, który w rozmowie z money.pl powiedział, że zastosowane przy budowie pomysły architektoniczne są wystarczające dla ochrony ptaków, których bytność nad Notecią stanowiła podstawę do wyznaczenia obszaru chronionego.

Ostatecznie zarówno z wypowiedzi rzecznika RDOŚ, jak i raportu przygotowanego na zlecenie spółki, wynika, że na jeziorze w miejscowości Stobnica powstaje budynek stylizowany na średniowieczny zamek, którego zwieńczeniem będzie niemal 50-metrowa wieża.

Źródło: money.pl

Autor: Paweł Krajewski / Tagi: budowa, Puszcza Notecka, Stobnica,