W końcu zdradził 4 genialne sztuczki, które stosuje, by mieć pyszne pomidory… w dużych ilościach

16.03.2018

/

Kategoria:

W końcu zdradził 4 genialne sztuczki, które stosuje, by mieć pyszne pomidory… w dużych ilościach

Nadchodzi wiosna, a wraz z nią wielkimi krokami zbliża się pora sadzenia pomidorów. Wszyscy, którzy w marcu przesadzili pomidory do skrzynek, z pewnością wiedzą, że w połowie maja trzeba będzie wykonać drugą część zadania i przesadzić pomidory do ziemi. I tu przydadzą się te 4 proste porady.

Piękne pomidory

Zobaczcie, co należy zrobić, aby cieszyć się wyjątkowo dobrymi zbiorami.

1. Jak sadzić pomidory

Zamiast sadzić pomidory pionowo, ułóż je na boku (tak jak na zdjęciu), aby liście dotykały ziemi. W ten sposób pomidory będą rosły szybciej, na dodatek bez częstego podlewania.

Jak sadzić pomidory

2. Soda oczyszczona poprawi smak pomidorów

Warto użyć sody oczyszczonej. Należy posypać ziemię 4 łyżkami sody, uważaj jednak gdzie ją sypiesz (powinna znaleźć się na ziemi, a nie bezpośrednio na roślinie). Soda sprawi, że pomidory zyskają słodszy smak.

Soda oczyszczona do pomidorów

3. Jak chronić pomidory

Ptaki są dużym utrapieniem dla hodowców, bo często mają ochotę zanurzyć dzioby w soczystych pomidorach. Aby ptaki nie gasiły pragnienia wyjadając nasze plony, umieść tuż obok pomidorów miseczkę z wodą.

Jak chronić pomidory

4. Pomidory w wiadrach

Czy wiesz, że możesz wykorzystać przejrzałe pomidory, aby wyhodować nową sadzonkę? Aby to zrobić pokrój pomidora i umieść go w doniczce lub wiadrze, a następnie przysyp ziemią. Co jakiś czas podlewaj i po ok. 2 tygodniach zobaczysz, jak rośnie nowy krzaczek. Następnie przesadź sadzonki i pozwól dalej rosnąć. Nic się nie zmarnuje.

Pomidory w wiadrach

Sadzenie pomidorów nie jest już sekretem, więc mamy nadzieję, że tego lata będziesz mieć pyszne zbiory 🙂

Znasz kogoś, kto pasjonuje się ogródkiem? Podziel się tymi poradami.

Autor: Aleksandra Bielik / Tagi: ogród,