Umyła twarz wódką. Powód, dla którego to zrobiła jest szokujący

02.11.2017

/

Kategoria:

Umyła twarz wódką. Powód, dla którego to zrobiła jest szokujący

To niezwykłe, że ta sama wódka, którą spożywasz pod postacią drinków ma także inne, bardzo przydatne w codziennym życiu zastosowania. Z powodzeniem można ją stosować do codziennej pielęgnacji ciała. Pozytywnie wpływa na skórę, włosy, nogi i zęby. Ale to nie wszystko!

Koniecznie sprawdź te 7 niesamowitych zastosowań alkoholu w codziennym życiu.

1. Oczyszczenie twarzy

Wódka doskonale oczyszcza skórę twarzy, tonizuje ją i odświeża. Wystarczy po prostu, że zanurzysz bawełniany wacik w wódce, a następnie przemyjesz nim twarz. Dzięki temu oczyścisz pory, a skóra będzie bardziej promienista.

2. Błyszczące włosy

Jeżeli chcesz wzmocnić włosy i wpłynąć na ich wygląd, to wystarczy dodać niewielką ilość wódki do szamponu. Codzienne stosowanie tego połączenia sprawi, że już nie będziesz potrzebować żadnej odżywki.

3. Dezodorant do stóp

Zamoczenie stóp w wódce sprawi, że raz na zawsze pozbędziesz się nieprzyjemnego zapachu. Możesz również za pomocą rozpylacza nanieść wódkę do wnętrza butów. To również zwalczy niemiłe zapachy

4. Odświeżacz do bielizny i odzieży

Podobnie jak w przypadku butów, wódka świetnie sprawdzi się w roli odświeżacza do bielizny i ubrań. Rozpyl na odzieży odrobinę wódki i pozostaw do wyschnięcia na otwartej przestrzeni. Będziesz zaskoczona efektem.

[quads id=”8″]

5. Cięte kwiaty pozostaną dłużej świeże

Wystarczy tylko, że do wody w wazonie wkropisz kilka kropel wódki i dodasz łyżeczkę cukru. Pamiętaj jednak, by wymieniać tę mieszankę każdego dnia.

6. Zwalcz owady

Jeżeli masz dość stosowania chemicznych preparatów do odstraszana owadów, wypróbuj w tym celu wódkę. Butelkę ze spryskiwaczem napełnij wodą i dolej trochę wódki. Uzyskasz w ten sposób bezpieczny dla zdrowia i skuteczny środek odstraszający.

7. Zapomnisz o bólu zęba

Jeżeli we znaki daje Ci się bolący ząb, a nie masz możliwości by udać się do dentysty, sięgnij po wódkę. Nałóż niewielką ilość alkoholu na bolący ząb i to wszystko. Działa!

Podziel się artykułem ze znajomymi, by i oni mogli poznać niezwykłe zastosowania wódki.

Autor: Aleksandra Bielik / Tagi: domowe porady,