Tylko najbardziej spostrzegawcze osoby potrafią znaleźć 9 twarzy, kryjących się na tym rysunku

16.10.2017

/

Kategoria:

Tylko najbardziej spostrzegawcze osoby potrafią znaleźć 9 twarzy, kryjących się na tym rysunku

Uwaga, miłośnicy koni. Mamy coś w sam raz dla Was – jak i dla osób, które lubią wyzwania i łamigłówki. Poniżej znajdziecie trzy obrazy o tematyce jeździeckiej. Za zadanie macie znalezienie skrzętnie ukrytych koni (później też twarzy). Myślicie, że poradzicie sobie z tym testem? Czas sprawdzić swoje umiejętności obserwacyjne 🙂

Spójrzcie na pierwszy z obrazków. Ile koni widzicie na tle pokrytej śniegiem góry?

Bev Doolittle jest artystką powszechnie cenioną za swoje prace. Na jej obrazach pierwszy i drugi plan często zlewają się w całość, stwarzając wrażenie krajobrazu „zakamuflowanego”. Powyższy obraz nosi tytuł „Pintos” i powstał w 1975 roku. Doolittle podróżowała przez południowo-zachodnią część Stanów Zjednoczonych i trafiła na grupę pasących się koni. Ten widok szczerze ją zachwycił. W efekcie powstało jedno z jej najsłynniejszych malowideł.

Czy znaleźliście na obrazie wszystkie konie? Oto odpowiedź, gdzie się znajdowały:

Zadanie numer dwa jest bardziej wymagające, ale też odbiega nieco od poprzedniego. Na poniższym rysunku konie są widoczne. Wskazać musicie natomiast ludzkie twarze, ukryte gdzieś w tle.

Ile ukrytych twarzy potraficie wskazać?

Kiedy już odnajdziecie chociaż jedną z twarzy, na pewno wpadniecie na odpowiedni trop i poradzicie sobie z wyszukaniem pozostałych.

[quads id=”8″]

Jeśli jesteście gotowi, poniżej znajdziecie odpowiedź na pytanie, gdzie na obrazku #2 kryły się twarze. Dla ułatwienia zaznaczyliśmy ich sześć. Potraficie samodzielnie wskazać trzy dodatkowe?

Natura imitująca ludzkie twarze to, wbrew pozorom, motyw wielokrotnie wykorzystywany w sztuce, choć na pewno nie tak często, jak motyw konia na tle przyrody.

Na obrazku #3 także ukrywa się koń. Rysunek jest abstrakcyjny, a jego autor, tworząc go, korzystał z myląco podobnych do siebie barw. Na pewno jednak poradzicie sobie także z tym wyzwaniem.

Gdzie na rysunku znajduje się koń?

Oto odpowiedź. Koń znajdował się w ścisłym centrum malowidła:

Mamy nadzieję, że nie poddaliście się zbyt szybko i byliście w stanie wskazać wszystkie ukryte elementy 🙂

Autor: Monika Nowacka / Tagi: łamigłówki, obrazek, zagadki,