To zdjęcie amerykańskiej łowczyni trofeów na tle zabitej żyrafy rozwścieczyło internautów

30.06.2018

/

Kategoria:

To zdjęcie amerykańskiej łowczyni trofeów na tle zabitej żyrafy rozwścieczyło internautów

Tess Thompson Talley znalazła się w ogniu krytyki. Prawdziwą burzę w internecie wywołało jej zdjęcie z zabitą, czarną żyrafą. To niezwykle rzadkie zwierzę amerykanka upolowała podczas swojego pobytu w Republice Południowej Afryki. Kontrowersyjną fotografię opublikowała sieci. Internauci nie zostawili na niej suchej nitki.

Tess Thompson Talley to amerykańska łowczyni trofeów. Kobieta zastrzeliła czarną żyrafę podczas polowania w RPA. Portal ladbible.com donosi, że zdjęciem martwego zwierzęcia pochwaliła się na Facebooku.

„Moje modlitwy zostały wysłuchane. Dostrzegłam tą rzadką żyrafę i śledziłam ją przez jakiś czas” – zacytowali jej wpis dziennikarze. Podobno zwierzę miało ponad 18 lat.

[quads id=”8″]

Zdjęcie wywołało w internecie ogromną falę gniewu i sprzeciwu. Portal Africa Digest podzielił się zdjęciem na Twitterze, dodając do niego następujący komentarz:

„Biały, amerykański dzikus, który w części jest neandertalczykiem, przybył do Afryki i zastrzelił bardzo rzadką dziś żyrafę czarną, dzięki uprzejmości głupców z RPA. Morderczyni tej żyrafy nazywa się Tess Thompson Talley. Udostępniajcie ten wpis. Jeżeli nasze, tzw. rządy, nie są w stanie dbać o naszą dziką przyrodę, to musi robić to sami. Musimy wziąć odpowiedzialność za nasz kontynent, ziemie, zasoby i dziką przyrodę… Udostępniajcie! Udostępniajcie! Udostępniajcie! W sprawie plądrowania Afryki musimy mówić jednym głosem. To jedyny dom, jaki mamy.”

Internauci nie zostawili na Amerykance suchej nitki.

„Sadystyczna, obłąkana kobieta. Powinna się wstydzić” – napisał użytkownik Adryem.

Jak donoszą zagraniczne media, polowania na dzikie zwierzęta są niezwykle popularne w Republice Południowej Afryki. Według raportów, w latach 2004-2014 na świecie sprzedano około 1,7 mln trofeów. 200 tysięcy z nich było zwierzętami z gatunków zagrożonych wyginięciem.

W ostatnich latach coraz większa presja obrońców zwierząt sprawiła, że tego typu polowania znalazły się na cenzurowanym w wielu krajach. Takie państwa jak Brazylia, Indie, Kenia, czy Botswana wprowadziły całkowity zakaz polowania na zwierzęta dla celów sportowych.

Udostępnij ten artykuł! Razem możemy więcej!

Autor: Monika Nowacka / Tagi: polowanie, RPA, Tess Thompson Talley,