To miasteczko daje każdej rodzinie 246 000 zł za wprowadzenie się. Musisz tylko spełnić dwa warunki

08.12.2017

/

Kategoria:

To miasteczko daje każdej rodzinie 246 000 zł za wprowadzenie się. Musisz tylko spełnić dwa warunki

Szukasz zmiany w swoim życiu, ale nie stać Cię na przeprowadzkę na drugi koniec świata? Portal Bored Panda znalazł ciekawe rozwiązanie tego problemu…

Miasteczko Albinen położone w Alpach Szwajcarskich, oferuje pieniądze tym, którzy zechcą się tam wprowadzić.

Miasteczko Albinen

Rada miejska wyjaśnia, że populacja miejscowości wynosi jedynie 240 osób, ponieważ wiele młodych rodzin wyprowadza się do dużych miast. Wpadli jednak na rozwiązanie: oferują około 88 000 zł za każdego dorosłego i 35 000 zł za dziecko, dla każdej rodziny, która się tam  wprowadzi. Łącznie 4-osobowa rodzina może więc otrzymać ok. 246 000 zł. Muszą tylko spełniać dwa warunki.

Miasteczko Albinen w Alpach

Pierwszym warunkiem jest wiek. Ponieważ miasteczko postanowiło inwestować w młodsze generacje, dlatego osoby które wprowadzają się, nie mogą mieć więcej niż 45 lat.

Beat Jost z rady powiedział, że w mieście jest tylko siedmioro dzieci. Ponieważ miejscowa szkoła została zamknięta, aby się uczyć muszą dojeżdżać do pobliskiego miasta. Rada miejska ma nadzieję na rozwiązanie tego problemu poprzez inwestowanie w młodsze rodziny.

Alpy Szwajcarskie

Drugim warunkiem jest to, że wprowadzający się zainwestują w miasteczku ok. 708 000 zł. Może to być zakup domu lub otwarcie własnej firmy, ale kwota pozostaje ta sama. Oznacza to, że na przeprowadzce nie da się zarobić (jeśli nie ma się naprawdę dużej rodziny), ale otrzymane pieniądze znacznie zmniejszają ten koszt.

To chyba całkiem niezła oferta za zamieszkanie w urokliwym miasteczku z pięknymi górskimi widokami.

Alpy

Zaczynasz pakować walizki i kupujesz bilet? 🙂

Miasteczko Albinen w Szwajcarii

Autor: Katarzyna Wiśniewska / Tagi: Alpy, Szwajcaria, turystyka,