To był ostatni wywiad Kory. Jeszcze snuła plany na przyszłość…

28.07.2018

/

Kategoria:

To był ostatni wywiad Kory. Jeszcze snuła plany na przyszłość…

Kora Jackowska

To był ostatni wywiad, jakiego Kora Jackowska udzieliła przed śmiercią. Piosenkarka snuła jeszcze plany zawodowe. „Dzięki temu, że jestem w remisji, mogę robić to, to i to. A nawet myślę o pracy, o której w ogóle nie myślałam” – mówiła w kwietniu br. w programie „Uwaga” TVN.

Niestety Kora już nie zrealizuje swoich ambitnych zamierzeń. Odeszła w sobotę, w wieku 67 lat.

W wywiadzie udzielonym w programie „Uwaga” TVN, Kora przyznała, że zbyt mało korzystała z życia i pieniędzy, które zarobiła dzięki swojej pracy.

– Bardzo ciężko pracowałam, taką mam konstatację, że my za dużo pracujemy. Doprowadziłam się do wykończenia totalnego, szczerze mówiąc, za mało odpoczywałam, za mało korzystałam ze świata, za mało korzystałam z pieniędzy, które zarobiłam. Żyłam za mało luksusowo

Jej przeprowadzka na ukochane Roztocze okazała się najlepszą decyzją. Tam dochodziła do siebie, cieszyła się spokojem i otoczeniem.

„Gdybym miała żyć tak jak teraz, to mogłabym żyć jeszcze tysiąc lat. Rok temu byłam jeszcze bardzo słaba. Jestem dużo silniejsza” – cieszyła się.

„Dzięki temu, że jestem w remisji, mogę robić to, to i to, a nawet myślę o pracy, o której w ogóle nie myślałam, że powstanie taka idea” – kontynuowała i snuła plany na przyszłość.

Jeszcze w czerwcu tego roku piosenkarka wspólnie z fanami świętowała swoje urodziny. Niestety, gwiazda polskiej piosenki ostatecznie przegrała jednak walkę z rakiem jajników. Choroba powróciła w swojej najgorszej formie i już nie odpuściła. W sobotę Kora zmarła w swoim domu na Roztoczu. Miała 67 lat.

O śmierci artystki poinformował jej mąż.

„Z ogromnym żalem i rozpaczą informujemy, że dziś o 5.30 na swoim ukochanym Roztoczu w otoczeniu najbliższych osób, ukochanych zwierząt i wspaniałej przyrody zmarła Kora. (…) Od pięciu lat walczyła mężnie z chorobą nowotworową. Ostatni miesiąc był bardzo trudny. Na końcowej drodze towarzyszyła jej rodzina, przyjaciele i wiele oddanych osób. W tę długą walkę zaangażowanych było wiele najlepszych szpitali, lekarzy, pielęgniarek i opiekunów, za co im z całego serca dziękujemy. Kora dawała ludziom miłość i otoczona była miłością. Zawsze będziemy ją kochać” – napisał Kamil Sipowicz na Facebooku.

Kora Jackowska i Kamil Sipowicz
Kora Jackowska i Kamil Sipowicz

Źródło: fakt.pl

Autor: Aleksandra Bielik / Tagi: Kamil Sipowicz, Kora Jackowska,