Takiej darowizny dla WOŚP do tej pory nie było! Jurek Owsiak zaniemówił z wrażenia

18.01.2018

/

Kategoria:

Takiej darowizny dla WOŚP do tej pory nie było! Jurek Owsiak zaniemówił z wrażenia

W minioną niedzielę odbył się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każdego roku, w jeden styczniowy dzień możemy zobaczyć, jak wielu z nas chce pomagać innym. Wsparcie dla WOŚP okazali nie tylko zwykli obywatele, ale także gwiazdy i prezesi dużych firm.

W tym roku finał WOŚP został wsparty przez mBank, który złożył niesamowitą deklarację. Od samego początku prezes mBanku Cezary Stypułkowski obiecywał, że podwoi kwotę wpłaconą przez klientów jego banku.

Użytkownicy mBanku wpłacili na konto Orkiestry ponad 6,7 miliona złotych.

„To przerosło nasze oczekiwania. Nasi klienci okazali się wspaniali (…) Wywiążemy się z deklaracji i dopłacimy 7 milionów. To ogromna kwota. Myśleliśmy, że to będzie 1 milion, ale ludzie pokazali, że potrafią pomagać. Od tego dnia świat wygląda inaczej.” – powiedział Cezary Stypułkowski

Nikt nie spodziewał się, że suma będzie tak duża. Jednak zgodnie ze złożoną deklaracją, bank wywiązał się ze swojego zobowiązania i wspomógł WOŚP ogromną kwotą. Kiedy Cezary Stypułkowski ogłosił kwotę w studio, Jurek Owsiak nie wierzył własnym uszom. Zabrakło mu słów.

„Normalnie zaniemówiłem… 7 baniek? WOW, Takiej darowizny jeszcze nie mieliśmy. Torcik dla prezesa, kwiaty dla mBanku! Dziękujemy!”

[quads id=”8″]

W tym roku zebrano już 81 milionów złotych, a to jeszcze nie koniec. W dalszym ciągu trwają aukcje internetowe, na których można wylicytować różne rzeczy na rzecz Orkiestry. Na licytację wystawiony został dzień z kucharzem Mateuszem Gesslerem, udział w nagraniu płyty Dawida Podsiadło, oryginalna gitara Slasha oraz wiele innych ciekawych opcji. Na stronie WOŚP można także wpłacać darowizny, które będą przeznaczone na zakup nowego, specjalistycznego sprzętu dla noworodków.

mBank zagrał z Orkiestrą po raz pierwszy, ale mamy nadzieję, że nie ostatni 🙂

Autor: Katarzyna Wiśniewska / Tagi: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, WOŚP,