Tak bardzo bolał go brzuch, że musieli operować. Po 3 godzinach wyciągnęli z niego żerującego brata bliźniaka

14.03.2018

/

Kategoria:

Tak bardzo bolał go brzuch, że musieli operować. Po 3 godzinach wyciągnęli z niego żerującego brata bliźniaka

Nastolatek narzekał na silne bóle. Okazało się, że miał w sobie nierozwinięty płód brata bliźniaka.

18-letni Narendra Kumar od lat uskarżał się na silne bóle brzucha. Chłopak wciąż tracił na wadze i bardzo często wymiotował. Lekarze rozkładali ręce, bo nie potrafili zdiagnozować przyczyny tych dolegliwości.

Płód w płodzie

W końcu Kumar trafił do szpitala i tam podjęto decyzję, że konieczna będzie operacja. U chłopaka wykryto „Fetus in fetu”, czyli tzw. płód w płodzie. Oznacza to, że w jego ciele znajdował się nierozwinięty płód, który na nim żerował. Do tej pory na całym świecie zanotowano tylko 200 przypadków takiego schorzenia.

[quads id=”8″]

Lekarze powiedzieli, że zlepek zębów, włosów i kości, który zalegał w brzuchu 18-latka, to jego niewykształcony do końca brat bliźniak. W niezwykle rzadkich przypadkach podczas ciąży bliźniaczej może dojść do wchłonięcia jednego z rodzeństwa przez pępowinę. Gdy tak się stanie, „wciągnięty” płód rozwija się wewnątrz drugiego.

Ulga i radość w rodzinie

Z udanej operacji syna najbardziej ucieszył się jego ojciec, który od lat zamartwiał się stanem zdrowia swojego dziecka.

„To zło dręczyło go od lat. Teraz kiedy mu to usunęli może dalej żyć normalnie, wrócić do szkoły” – powiedział szczęśliwy ojciec Prem Chandra.

Zlepek usunięty przez lekarzy miał aż 20 cm długości. Wystawał z niego sznur włosów długi na 2 metry. Skomplikowana operacja trwała 3 godzinny, jednak ostatecznie lekarzom udało się wyjąć z brzucha chłopaka wszystkie pozostałości po jego nienarodzonym bracie.

https://youtu.be/nPlHZKTxBvg

Autor: Paweł Krajewski / Tagi: