Ta trucizna sieje spustoszenie w organizmie! Mimo to wszyscy ją pijemy, niektórzy codziennie

09.11.2017

/

Kategoria:

Ta trucizna sieje spustoszenie w organizmie! Mimo to wszyscy ją pijemy, niektórzy codziennie

Kiedy jesteśmy spragnieni powinniśmy sięgnąć po wodę, jednak ona nie wydaje się tak smaczna jak słodzone i gazowane napoje typu Cola.

Te napoje po prostu mają w sobie to „coś”, co orzeźwia nas o wiele lepiej niż stara dobra źródlana woda. Nie raz słyszeliśmy o tym, że picie coli może szkodzić zdrowiu. Jednak co zrobić, skoro jest taka dobra…

Może jednak gdybyśmy dokładnie wiedzieli, jakie skutki wywołuje ona w naszym organizmie, pomyślelibyśmy dwa razy przed kolejnym łykiem? Dr West Conner stworzył listę, w której zawarł wszystkie fakty związane z piciem tego napoju.

W ciągu pierwszych 10 minut:

Po wypiciu puszki coli dostarczasz swojemu organizmowi równowartość 10 łyżeczek cukru, czyli 100% zalecanego, dziennego zapotrzebowania za jednym zamachem. Tak duża dawka powinna wywołać u Ciebie odruch wymiotny, jednak z pomocą przychodzi zawarty w coli kwas fosforowy. Zakwasza on smak i pozwala się cieszyć „niebiańskim orzeźwieniem”.

Po 20 minutach:

Poziom cukru we krwi rośnie dramatycznie. Trzustka stara się poradzić sobie z tym wyzwaniem i produkuje kolosalne ilości insuliny, aby przekształcić cukier w tłuszcz. Ten z kolei jest bardzo łatwo wchłaniany przez nasz organizm.

[quads id=”8″]

Po 40 minutach:

Organizm właśnie skończył wchłaniać kofeinę. Twoje źrenice rozszerzają się, a ciśnienie krwi się podnosi. W mózgu dochodzi do blokady receptorów adenozyny, co zapobiega odczuwaniu senności.

Po 45 minutach:

Organizm zwiększa produkcję dopaminy. Jest to hormon, który pobudza ośrodek w mózgu odpowiedzialny za odczuwanie przyjemności. To stan podobny do tego, który występuje po zażyciu heroiny. Można się od tego uzależnić.

Po 60 minutach:

Dają o sobie znać moczopędne właściwości kofeiny. Często biegasz do toalety, gdzie pozbywasz się z organizmu takich minerałów jak wapń, magnez, cynk i sód, a także elektrolitów i wody. Kwas fosforowy, który uchronił nas przed wymiotowaniem w pierwszej fazie po spożyciu coli, zaburza metabolizm wapnia i może powodować osteoporozę. Wypłukujemy z siebie wszystkie cenne składniki odżywcze, które organizm mógł wykorzystać do wzmocnienia naszych kości czy zębów. Stężenie cukru we krwi gwałtownie się obniża (hipoglikemia), przez co mamy problemy z koncentracją, stajemy się rozdrażnieni lub uciekają z nas siły. To z kolei zapewne skłoni nas do sięgnięcia po kolejną puszkę tego napoju…

Wiele osób jest nieświadomych tego, co dzieje się z ich organizmem, gdy piją colę każdego dnia, dlatego podziel się tą informacją ze znajomymi.

Autor: Paweł Krajewski / Tagi: