Ta plaża wygląda na spokojne miejsce. Po chwili dzieje się coś, co zapiera dech w piersi!

29.06.2020

/

Kategoria:

Ta plaża wygląda na spokojne miejsce. Po chwili dzieje się coś, co zapiera dech w piersi!

Wyspa Portoryko, plaża Puerto Nuevo.

Wyspa Portoryko (hiszp. Puerto Rico), to jeden z najczęściej wybieranych przez turystów zakątków świata. Znajdziecie tam mnóstwo pięknych i urokliwych miejsc, lecz plaża Puerto Nuevo, tuż obok Vega Baja, jest jedyna w swoim rodzaju!

Ta niewielka plaża jest otoczona skałami, które odgradzają plażowiczów od oceanu. Dlatego sprawia ona wrażenie spokojnego i bezpiecznego zakątka. Jest tam czyściutka woda, złotawy, delikatny piasek i sporo miejsca do biegania czy opalania. Lecz na plaży Puerto Nuevo ma miejsce niezwykłe zjawisko, które przyciąga i zachwyca turystów z całego świata.

Plaża Puerto Nuevo w Portoryko. Potęga natury.

Co jakiś czas ogromne fale z oceanu przelewają się przez skały, tworząc widowiskowy wodospad. Ten widok jest naprawdę magiczny! Gdyby nie pasmo skał odgradzających plażę od oceanicznej potęgi, byłaby ona oznaczona jako niebezpieczna. Natura jednak potrafiła stworzyć z tego miejsca strefę chronioną i bezpieczną dla turystów.

Na nagraniu widać, że plażowicze są raczej przyzwyczajeni do widoku ogromnych fal, które malowniczo rozbijają się o skały. Nikt nie ucieka, chociaż 32 sekundzie robi się naprawdę groźnie…

Warto wybrać Portoryko i plażę w Puerto Nuevo jako cel wakacyjnej podróży – to naprawdę piękne i wyjątkowe miejsce.

Autor: Paweł Krajewski / Tagi: plaża, Portoryko, wakacje, wideo,