Ta mieszanka potrafi zatrzymać atak serca w 1 minutę. Zapisz ten przepis – to może uratować komuś życie

13.12.2017

/

Kategoria:

Ta mieszanka potrafi zatrzymać atak serca w 1 minutę. Zapisz ten przepis – to może uratować komuś życie

Gdy ktoś z bliskich ci osób nagle zacznie się uskarżać na silny ból w piersi, zawroty głowy czy duszności, możesz podejrzewać atak serca. Pierwszą rzeczą, którą należy wówczas zrobić, to natychmiast zadzwonić po pomoc. Zanim jednak nadejdzie, wykonaj ten środek, który może go powstrzymać.

 

Medycyna alternatywna jest coraz bardziej popularna. Jedni w nią wierzą, inni nie i mają do tego prawo. Jeśli jednak wierzysz w lecznicze działanie naturalnych składników, warto znać tę metodę, która może zatrzymać zawał serca.

Ten sposób odkrył i spopularyzował znany na świecie zielarz dr John Raymond Christopher (1909 – 1983). Przetestował on 50 różnych mieszanek ziół i odkrył, że pieprz cayenne jest najlepszym sposobem na zatrzymanie ataku serca. Dr. Christopher chwalił się, że ciągu swojej 35-letniej kariery medycznej nigdy nie stracił pacjenta z atakiem serca. Każdemu pacjentowi podczas ataku podawał herbatę z pieprzu cayenne (łyżeczka pieprzu na szklankę wody). Pieprz cayenne zawiera co najmniej 90 000 jednostek scoville’a, jest to kluczowa informacja do działania tej właśnie alternatywnej metody powstrzymania ataku serca.

Łyżeczka sproszkowanego pieprzu w szklance wody może być podawana pacjentom, którzy zachowali przytomność podczas ataku serca i oddychają. Gdy pacjent jest nieprzytomny, należy mu podać pod język kilka kropli ekstraktu z papryczki (przepis poniżej).

Pieprz cayenne podany pacjentowi natychmiast zwiększa jego puls, umożliwia zachowanie harmonijnej cyrkulacji krwi i wspomaga rozprowadzenie jej po całym organizmie. To może dać kilka dodatkowych cennych minut, które będą potrzebne na uratowanie bliskiej Ci osoby. Należy tylko koniecznie pamiętać, że musi to być pieprz cayenne, a nie ostra papryka!

Przepis na ekstrakt z pieprzu cayenne

Potrzebne będą:

 • pieprz cayenne
 • kilka świeżych papryczek cayenne
 • 50% alkohol (można użyć wódki)
 • szklana buteleczka
 • rękawiczki

Przygotowanie:

 1. Załóż rękawiczki (papryczki cayenne są naprawdę ostre).
 2. Wypełnij buteleczkę do 1/4 pieprzem cayenne w proszku i zalej alkoholem, tak aby go przykryć.
 3. Zmiksuj świeże papryczki cayenne i dodaj do nich alkohol w takiej ilości, aby uzyskać gęsty sos.
 4. Dodaj sos z papryczek do buteleczki tak, aby wypełnić ją do 3/4 wysokości.
 5. Wypełnij butelkę do końca alkoholem i dobrze ją zamknij.
 6. Następnie odstaw ją na 30 dni. Codziennie wstrząsaj buteleczką, aby zamieszać miksturę.
 7. Po 30 dniach przecedź płyn przez gazę i przelej do ciemnej butelki.

Buteleczkę szczelnie zamknij i trzymaj ją w suchym i ciemnym miejscu. Nie ulegnie zepsuciu. Można ją przechowywać bardzo długo.

[quads id=”8″]

W przypadku zawału należy podać 5-10 kropli ekstraktu pod język. Po ok. 5 minutach należy podać kolejne 5-10 kropli.  Podawanie ekstraktu należy zakończyć, w momencie gdy pacjent poczuje się lepiej.

Gdy pacjent jest nieprzytomny, należy podawać 1-3 kropli pod język i rozpocząć resuscytację. Podawać krople co 5 min, aż pacjent poczuje się lepiej.

Pamiętaj, aby w razie zawału niezwłocznie wezwać karetkę. Podawanie ekstraktu może uratować życie podczas czekania na lekarza, jednak nie powinno nigdy zastępować profesjonalnej pomocy medycznej.

 

Autor: Anna Olga / Tagi: atak serca, zawał serca,