Szokujące odkrycie: Naukowcy udowodnili, że sperma jest zdrowa i spowalnia proces starzenia

10.12.2017

/

Kategoria:

Szokujące odkrycie: Naukowcy udowodnili, że sperma jest zdrowa i spowalnia proces starzenia

Należy rozmawiać nawet na najbardziej kłopotliwe tematy, zwłaszcza w związku, gdzie szczerość i zaufanie powinny zawsze być na pierwszym miejscu. Mimo to, tematy związane z naszą seksualnością w dalszym ciągu zwykle nas zawstydzają.

 

Dwóch badaczy z Austrii od dłuższego czasu pracuje nad możliwością spowolnienia procesu starzenia się ludzkiego organizmu. Jak się okazało, kluczem do sukcesu może być… męskie nasienie. Frank Madeo i Tobias Eisenberg z Uniwersytetu Karl-Franzes w Grazu, uzyskali niezbite dowody na to, że sperma jest zdrowa!

Wyniki badań były zaskakujące nawet dla samych naukowców. Najważniejsza w procesie spowolnienia starzenia okazuje się spermidyna, czyli substancja, która w dużych ilościach występuje w męskim nasieniu. Ma ona szczególną zdolność naprawczą komórek w naszym organizmie, spowalnia starzenie się, a nawet leczy depresję i stany lękowe.

Do tej pory wiadomo było, że sperma jest bogata w witaminy i białka. Jednak sensacyjne badania z Austrii dowodzą, że spermidyna spowalnia starzenie komórek, może także pomóc w walce z Alzheimerem oraz Parkinsonem.

[quads id=”8″]

„Dla nas jest to niebywałe odkrycie! Czujemy się tak, jakbyśmy odkryli Świętego Graala w badaniach nad starzeniem się. To kamień milowy dla ludzkości.” – mówi Tobias Eisenberg

Spermidynę możemy znaleźć również w produktach takich jak: soja, grejpfruty i kiełki zbóż. Oczywiście trzeba pamiętać, że zawierają one o wiele mniejsze ilości tej substancji. Natomiast dobra wiadomość jest taka, że miłość okazuje się najlepszym lekarstwem i doskonale wpływa na nasze zdrowie 🙂

Źródło: gutfuerdich.co

Autor: Aleksandra Bielik / Tagi: