Służba zdrowia nie chciała pokryć kosztów leczenia jej córki. Pomogli ludzie o dobrym sercu

30.11.2017

/

Kategoria:

Służba zdrowia nie chciała pokryć kosztów leczenia jej córki. Pomogli ludzie o dobrym sercu

Często nie zastanawiamy się nad naszym zdrowiem. Zajęci robieniem kariery i pogonią za pieniędzmi, nie zdajemy sobie sprawy, że wokół nas są ludzie, których jedynym marzeniem jest możliwość normalnego życia bez bólu i cierpienia.

Historia 3-letniej Melyssy Delgado Braga pokazuje, jak ważne jest zdrowie, i że sam fakt bycia w pełni sił powinien cieszyć każdego z nas. Na szczęście dzięki pomocy dobrych ludzi, marzenia Melyssy będą miały okazję się spełnić.

Melyssa Delgado Braga

Dziewczynka przyszła na świat z guzem na brodzie. Zmiana nie zagrażała zezłośliwieniem, jednak w znacznym stopniu utrudniała codzienne życie. W ciągu trzech lat guz urósł na tyle, że Melyssa miała poważne problemy z jedzeniem i mówieniem.

Melyssa Delgado Braga

W pewnym momencie guz wpłynął na przepływ krwi, przez co dziewczynka czuła się przez cały czas zmęczona. Ciągle chorowała i płakała. Rodzice Melyssy, 21-letnia Caroline i 25-letni Manasses nie wiedzieli, co robić. Nie mieli pieniędzy na prywatną operację, a brazylijska służba zdrowia nie przewidywała bezpłatnej pomocy w przypadkach takich, jak Melyssy.

Melyssa z mamą

Rodzice zdecydowali się na założenie strony internetowej, na której zamieścili informacje o stanie zdrowia dziewczynki i poprosili o wsparcie finansowe na operację w USA.

Guz na brodzie

O przypadku Melyssy usłyszał brazylijski chirurg Celso Palmieri, pracujący w szpitalu w Shreveport w Luizjanie.

Dr Palmeri oraz jego kolega dr Ghali, specjalizują się w operacjach twarzy u dzieci. Palmieri zaoferował pomoc rodzicom Melyssy. Cała rodzina udała się do Stanów Zjednoczonych, aby być przy dziewczynce podczas operacji.

Doktor Celso Palmieri

Koszty podróży oraz pobytu rodziny w szpitalu pokryła organizacja non profit „Willis-Knighton Health System”.

Rodzice dziewczynki byli bardzo wdzięczni, ale też przerażeni. Brazylijscy lekarze poinformowali ich, że Melyssa może nie przeżyć operacji, ponieważ jej organizm był zbyt osłabiony. Guz zaczął już atakować zęby i szczęki dziecka.

Czytaj dalej na następnej stronie…

Autor: Katarzyna Wiśniewska / Tagi: dziecko, historia z życia, zdrowie,