Skandaliczny mem z Tomaszem Mackiewiczem. W internecie zawrzało. Będzie proces?

30.01.2018

/

Kategoria:

Skandaliczny mem z Tomaszem Mackiewiczem. W internecie zawrzało. Będzie proces?

W czasie, gdy cały świat emocjonuje się akcją ratunkową na Nanga Parbat, polski hejter zrobił coś obrzydliwego. Znany youtuber zamieścił w internecie mem przekraczający wszelkie granice dobrego smaku. Wpis co prawda zniknął już z profilu youtubera, jednak wcześniej wywołał prawdziwą burzę wśród internautów.

Historia wyprawy na Nanga Parbat poruszyła miliony ludzi na całym świecie, którzy z zapartym tchem śledzili przebieg ratunkowej. Niestety, nie wszyscy potrafią zrozumieć skalę rozgrywającej się tam tragedii. Jeden z internautów postanowił wykazać się żenującym poczuciem humoru i zamieścił na Facebooku szokujący mem. Przedstawiał on wizerunek himalaisty Tomka Mackiewicza opatrzony logiem firmy Hortex. Siląc się na dowcip, hejter dodał do zdjęcia podpis „Mrożonka Himalajska”. Jakby tego było mało, postanowił podpisać zdjęcie słowami:

„Żeby nie było, niedobrze, że zdechł, ale na własne życzenie, więc można”

Mem szybko rozprzestrzenił się w internecie, wzbudzając niesmak. Tysiące komentujących zgodnie uznało go za obrzydliwy i przekraczający wszelkie granice dobrego smaku.

Firma Hortex zareagowała bardzo szybko, żądając od jego autora, jak i od samego Facebooka natychmiastowego usunięcia wpisu. Rzeczniczka prasowa grupy Hortex wyraziła w imieniu firmy ubolewanie i sprzeciw wobec zamieszczonego mema, który narusza zasady moralne i bezprawnie wykorzystuje znak towarowy marki. Wyjawiła również, że firma rozważa podjęcie dalszych kroków prawnych.

Okrutny mem został zamieszczony przez znanego youtubera, który do niedawna współpracował z kanałem Pyta.pl. Jego wpis spotkał się z ostrą krytyką internautów, którzy zapewniają, że nie zapomną jego autorowi tego, co zrobił. Youtuber usunął już ze swojego profilu skandaliczną grafikę.

Źródło: fakt.pl

Autor: Paweł Krajewski / Tagi: Tomasz Mackiewicz,