Rocznica zamachu w Berlinie. Bliscy zmarłego polskiego kierowcy spotkają się z kanclerz Niemiec

19.12.2017

/

Kategoria:

Rocznica zamachu w Berlinie. Bliscy zmarłego polskiego kierowcy spotkają się z kanclerz Niemiec

Łukasz Urban i jego ciężarówka

W pierwszą rocznicę tragicznego zamachu w Berlinie, kanclerz Niemiec Angela Merkel spotka się z bliskimi 12 osób, które zginęły pod kołami ciężarówki kierowanej przez terrorystę. Na spotkaniu nie zabraknie także rodziny zmarłego Łukasza Urbana, polskiego kierowcy, którego samochodu użył zamachowiec do przeprowadzenia zamachu.

Radio Zet poinformowało o spotkaniu kanclerz Niemiec z bliskimi ofiar zamachu. Zaproszenie na spotkanie otrzymała także rodzina Łukasza Urbana. To jego samochodem posłużył się zamachowiec, Anis Amri, wjeżdżając w uczestników jarmarku bożonarodzeniowego na Breitscheidplatz 19 grudnia 2016 roku.

Zamach w Berlinie

Spotkanie Merkel z rodzinami zmarłych jest odpowiedzią na ich krytykę działań służb po zeszłorocznym zamachu. Rodziny są zdania, że zamach był wynikiem polityki migracyjnej prowadzonej przez kanclerz Niemiec. Bliscy ofiar uważają także, że niemiecki rząd nie zatroszczył się o nich odpowiednio po zamachu – zarówno w kwestii wsparcia psychologicznego, jak i odszkodowań za śmierć ich bliskich.

Jak donosi Radio Zet, we wtorek w stolicy Niemiec odbędą się uroczystości upamiętniające ofiary zamachu. Rocznicę śmierci Polaka upamiętnią także polscy kierowcy ciężarówek. 19 grudnia dokładnie o godz. 20.14 zatrzymają oni swoje samochody i będą trąbić przez minutę.

Zamach w Berlinie

Źródło: fakt.pl

Autor: Katarzyna Wiśniewska / Tagi: