Posypanie ziemi w doniczce cynamonem przynosi niesamowite efekty. Każdy powinien wypróbować ten trik

27.01.2018

/

Kategoria:

Posypanie ziemi w doniczce cynamonem przynosi niesamowite efekty. Każdy powinien wypróbować ten trik

Czasem najprostsze metody okazują się najlepsze. Zamiast wydawać pieniądze na środki chemiczne specyfiki, warto zastosować tę niedrogą przyprawę, którą prawie każdy ma w domu.

Cynamon oprócz swoich zastosowań w kuchni, doskonale sprawdza się także w kosmetyce oraz leczeniu różnych dolegliwości zdrowotnych. Jednak niewiele osób wie, że cynamon ma jeszcze jedno świetne zastosowanie: w pielęgnacji roślin.

Cynamon

Cynamon na szkodniki

Dzięki swoim właściwościom cynamon doskonale chroni rośliny przed szkodnikami, takimi jak mrówki i gryzonie. Zapobiega również chorobom pasożytniczym, oraz odstrasza komary. Wystarczy, że wsypiesz do ziemi łyżeczkę cynamonu i pozbędziesz się tych uciążliwych problemów.

Cynamon na szkodniki

Regeneruje i pomaga rosnąć

Cynamon świetnie sprawdza się także przy przesadzaniu. Dzięki niemu rośliny szybciej się zakorzenią i przystosują do nowych warunków. Przyprawa ta pomaga również uszkodzonym roślinom regenerować się.

Cynamon do kwiatów doniczkowych

Cynamon na grzyby i pleśń w doniczce

Cynamon świetnie sobie radzi z takimi problemami, jak usuwanie pleśni i grzybów, które jak wiadomo są wrogiem zdrowej rośliny. Jeżeli zauważysz w swoim ogródku (lub w doniczkach) ślady pleśni, po prostu posyp je mielonym cynamonem, który zabije pleśń i jednocześnie będzie zapobiegał jej ponownemu pojawieniu się.

Cynamon na pleśń w doniczce

Skuteczna cynamonowa mieszanka na sadzonki

Jeżeli chcesz uratować sadzonki, które są w kiepskiej kondycji, wymieszaj:

  • 1/2 litra wody
  • 2 zgniecione tabletki aspiryny
  • 1 łyżkę cynamonu (10 g)

Pozostaw mieszankę na 12 godzin, a następnie odcedź wodę i umieść ją w innym naczyniu. Zamocz sadzonki w otrzymanej wodzie na dwie godziny. Następnie posadź je tak, jak zwykle.

Aspiryna zadziała jako stymulator wypuszczania korzeni, a cynamon jako środek grzybobójczy.

I na koniec najważniejsza korzyść

Naukowcy udowodnili, że zapach cynamonu poprawia samopoczucie i stymuluje mózg człowieka. Można więc połączyć przyjemne z pożytecznym 🙂

Cynamon na samopoczucie

Autor: Monika Nowacka / Tagi: cynamon, jak dbać o kwiaty, kwiaty,