Pilot mistrz! Tak lądował podczas orkanu. Uwaga! Od samego patrzenia robi się słabo

19.01.2018

/

Kategoria:

Pilot mistrz! Tak lądował podczas orkanu. Uwaga! Od samego patrzenia robi się słabo

W serwisie YouTube zamieszczony został film z lądowania samolotu linii Eurowings, które miało miejsce 18 stycznia na lotnisku w Dusseldorfie. W Niemczech, tak jak i w Polsce szalał wówczas orkan Frederyka. Pilot podchodzącej do lądowania maszyny wykazał się wielkimi umiejętnościami. Mimo silnego wiatru, który targał samolotem, wylądował bez szwanku!

Film z lądowania samolotu podczas orkanu Frederyka, opublikował świadek zdarzenia. W opisie wychwalał umiejętności pilota. Kapitan potrafił okiełznać rzucaną przez wiatr maszynę i wylądował za pierwszym podejściem.

„Co za kwalifikacje! Piękne lądowanie” – chwalił pilota jeden z internautów komentujący film. Inni zwracają z kolei uwagę na pasażerów, dla których cała sytuacja musiała być przerażająca. Wielu komentujących stwierdziło, że samo patrzenie na nagranie napawa ich strachem.

[quads id=”8″]

Orkan Frederyka dał się we znaki nie tylko mieszkańcom Polski, ale także Niemiec, Holandii oraz Belgii. Według służb metrologicznych, wiatr osiągał chwilami nawet 203 km/h. Z uwagi na zagrożenie, w Niemczech wstrzymano kursowanie pociągów dalekobieżnych, co spotęgowało chaos komunikacyjny. W wielu miastach trwa liczenie strat, wiadomo już, że podczas wichury w całej Europie zginęło co najmniej 11 osób.

Źródło: fakt.pl

Autor: Paweł Krajewski / Tagi: