Panie Wojtku! Z całego serca dziękujemy za te wspaniałe role!

04.02.2018

/

Kategoria:

Panie Wojtku! Z całego serca dziękujemy za te wspaniałe role!

Wojciech Pokora był wybitnym aktorem komediowym. Swoim doskonałym warsztatem aktorskim potrafił wspaniale bawić widzów. Stworzone przez niego kreacje na zawsze zostaną w pamięci Polaków. Nawet grając drugoplanową rolę, potrafił skraść całe show, jak choćby w serialu „Czterdziestolatek”. Pamiętacie filmy, w których zagrał Wojciech Pokora?

4 lutego w wieku 83 lat zmarł Wojciech Pokora. Artysta pozostawił po sobie wiele wybitnych kreacji filmowych i teatralnych. Aktor zazwyczaj występował w komediach. Wystarczy spojrzeć na jego dorobek filmowy, aby przekonać się, że współtworzył największe i najwybitniejsze polskie produkcje. Oprócz tego mogliśmy go także zobaczyć w „kabareciku” telewizyjnym tworzonym przez Olgę Lipińską.

Wspominając dorobek artystyczny Wojciecha Pokory, nie można pominąć takich tytułów, jak „Poszukiwany, poszukiwana”. Aktor brawurowo zagrał tam postać Stanisława Marii Rochowicza, niesłusznie oskarżonego o kradzież „wybitnego dzieła sztuki”. Grany przez Wojciecha Pokorę bohater ukrywa się pod przebraniem pomocy domowej, „Marysi”. W ten sposób chce zyskać na czasie i namalować kopię skradzionego obrazu…

[quads id=”8″]

Na uwagę zasługuje również rola Wojciecha Pokory w serialu „Czterdziestolatek”. Aktor wcielił się tam w postać inżyniera Gajnego, w którym podkochiwała się Madzia Karwowska (w tej roli doskonała Anna Seniuk). Widzowie pokochali Pokorę również za jego role w filmach „C.K. Dezerterzy”, „Kariera Nikodema Dyzmy”, „Brunet wieczorową porą” czy też „Miś”.

https://youtu.be/5c2blWgoj1w

Młodsze pokolenie może go kojarzyć z popularnych seriali: „Kryminalnych”, „Tygrysów Europy” oraz z „Na Wspólnej”, gdzie wcielił się w postać zgryźliwego emeryta, którym opiekowała się za karę Monika Zięba (w tej roli Sylwia Gliwa).

Pamiętacie inne wybitne kreacje, które stworzył Wojciech Pokora?

Źródło: fakt.pl

Autor: Katarzyna Wiśniewska / Tagi: Wojciech Pokora,