Pamiętacie Nel z „W pustyni i w puszczy”? Zobaczcie, jak wygląda 44 lata później

07.11.2017

/

Kategoria:

Pamiętacie Nel z „W pustyni i w puszczy”? Zobaczcie, jak wygląda 44 lata później

W rolę odważnej dziewczynki wcieliła się Monika Rosca. Dziewczynka miała wówczas 9-lat. Później rzadko pokazywała się na ekranie, zajęła się bowiem doskonaleniem gry na pianinie i w tej dziedzinie odniosła spory sukces.

Rola w ekranizacji powieści Henryka Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy” przyniosła jej ogromną sławę, jednak Monika postanowiła rozwijać swoje pasje muzyczne, zamiast doskonalić aktorstwo.

Ukończyła szkołę muzyczną, gdzie uczyła się grać na pianinie i flecie. Swój pierwszy koncert zagrała w wieku 13 lat. Obecnie wykłada na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina oraz na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Kilkukrotnie otrzymała stypendium im. Fryderyka Chopina.

Koncertowała w różnych częściach świata. Przez kilka lat mieszkała w Japonii, a obecnie mieszka w Warszawie. W dalszym ciągu często koncertuje, głównie w stolicy, choć można usłyszeć ją także w Żelazowej Woli.

W 2001 roku wydała płytę Recital Piano, na której wykonuje utwory Bacha, Mozarta i Beethovena.

Żeby zdobyć rolę, musiała pokonać 5 tysięcy kandydatek!

Zdobycie roli Nel nie było łatwą sprawą. Monika musiała pokonać 5 tysięcy kandydatek, które pojawiły się na castingu. Film wszedł na ekrany w 1973 roku, a Monika i jej filmowy brat Staś (Tomasz Mędrzak) nadal są rozpoznawani i uwielbiani przez swoich fanów.

Zobacz, jak wygląda teraz:

[quads id=”8″]

Tomasz Mędrzak i Monika Rosca, czyli Staś i Nel.

Monika Rosca podczas swojego koncertu.

Autor: Katarzyna Wiśniewska / Tagi: