Oto sekret, którego nie zdradzi Ci żaden lekarz. Zobacz, jak szybko i tanio pozbyć się wszy

06.11.2017

/

Kategoria:

Oto sekret, którego nie zdradzi Ci żaden lekarz. Zobacz, jak szybko i tanio pozbyć się wszy

Gdy widzisz, że dziecko ciągle drapie się po głowie, pierwsze co przychodzi Ci na myśl to, że ma wszy. Świadomość posiadania tych żyjątek we włosach jest straszna, ale najbardziej przeraża ludzi proces ich usuwania.

Chyba żadne dziecko nie lubi być czesane grzebieniem na wszy. Jest to nie tylko bolesne, ale usuniecie wszystkich „niechcianych gości” zajmuje także mnóstwo czasu.

Wszy przytrafiają się równie często dorosłym, ale o wiele łatwiej przenoszą się między dziećmi, gdyż spędzają one więcej czasu blisko siebie w szkole, przedszkolu czy na placu zabaw.

Czego nie lubią wszy

W wypadku pojawienia się tego problemu, najważniejsza jest szybka reakcja, ponieważ wszy rozmnażają się w zastraszającym tempie. Chory czuje nieustanne swędzenie skóry głowy i najchętniej cały czas drapałby się, co z kolei prowadzi do podrażnień.

Na rynku jest dostępnych wiele szamponów i płynów przeznaczonych specjalnie do zwalczania wszy, ale nie zawsze są skuteczne. Często takie specyfiki kosztują sporo, a tylko jeszcze bardziej podrażniają skórę głowy i na dodatek w gruncie rzeczy wcale nie pozbywają się wszy.

Dlatego polecamy skorzystać z poniższej metody. Jest nie tylko tania, ale także pozbawiona wszelkich chemikaliów. Nie musisz też męczyć swoich dzieci godzinami.

Gęsty grzebień

Składniki:

  • Płyn do płukania ust
  • Czepek lub plastikowa torebka
  • Ocet winny
  • Gęsty grzebień
  • Ręcznik

Sposób postępowania:

  1. Zacznij od umycia głowy płynem do płukania ust, a później załóż czepek lub foliową torebkę na głowę i pozostaw na godzinę.
  2. Po godzinie zdejmij torebkę, spłucz włosy wodą i znów namocz, tym razem w occie. Pomaga on pozbyć się jaj. Trzymaj go na głowie przez godzinę, ponownie przykrywając włosy torbą lub czepkiem
  3. Po ściągnięciu umyj głowę zwykłym szamponem, którego używasz na co dzień
  4. Przeczesz włosy gęstym grzebieniem do usuwania wszy.
  5. Jeśli w szkole Twoich dzieci jest problem z wszami, zanim do niej wyjdą spryskaj ich włosy płynem do płukania ust. Może brzmi to dziwnie, ale wszy nie lubią mocnego zapachu płynu do płukania ust i dzięki temu będą się trzymały z daleka.

Czepek

Źródło: besthealthyguide.com

Autor: Anna Olga / Tagi: porady domowe, wszy,