Nadchodzą potężne mrozy. Już niedługo nawet -20! Sprawdź, gdzie będzie najgorzej

17.02.2018

/

Kategoria:

Nadchodzą potężne mrozy. Już niedługo nawet -20! Sprawdź, gdzie będzie najgorzej

Dla wszystkich, którzy wyczekują już wiosny i nadejścia cieplejszych dni, mamy złą wiadomość – zima nie zamierza odpuścić, będzie jeszcze zimniej i to przynajmniej do końca lutego. Jak wyglądają prognozy pogody na drugą połowę najkrótszego miesiąca? Według prognoz TVN Meteo, temperatura w Polsce może spaść nawet do 20 stopni poniżej zera! Pierwsza fala mrozu ma dotrzeć do Polski około 21 lutego.

Mróz, śnieg, oblodzone chodniki i śliskie drogi – chyba każdy ma już zimy serdecznie dość. Niestety, z najnowszych prognoz wynika, że mroźna aura po raz kolejny szykuje bardzo niską temperaturę.

Nagły spadek temperatury ma być skutkiem wału wyżowego, który rozciągnie się od Rosji aż po Morze Północne i Wyspy Brytyjskie, podczas gdy w tym samym czasie nad Morzem Czarnym rozbuduje się układ niżowy. – Współpraca wału wyżowego z niżem da imponujący efekt w postaci spływu mroźnej masy powietrza z głębi Rosji – prognozuje synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek.

Pierwsza fala mrozów ma dotrzeć do Polski 21 lutego. Wtedy też możemy się spodziewać obfitych opadów śniegu. Swoje apogeum mrozy mają osiągnąć już w niedzielę, 25 lutego, gdy Polska znajdzie się pod wpływem wyżu znad Skandynawii. Wtedy słupki na termometrach pokażą aż minus dwadzieścia stopni!

[quads id=”8″]

Najchłodniej będzie na wschodzie Polski. Wszystko dlatego, że pod koniec lutego do naszego kraju napłynie bardzo zimne powietrze z Rosji. Ochłodzenie odczują również mieszkańcy Rzeszowa oraz Lublina – tam słupki na termometrach pokażą minus piętnaście stopni Celsjusza. W Poznaniu, Wrocławiu i w Warszawie średnia temperatura wyniesie minus dwanaście stopni Celsjusza.

Nie wiadomo dokładnie, kiedy mróz wypuści Polskę ze swych objęć, ale wygląda na to, że niskie temperatury będą nam towarzyszyły przynajmniej do marca.

Autor: Paweł Krajewski / Tagi: pogoda w lutym, prognoza pogody,