Na tej fotografii jest gdzieś ukryta trzecia osoba. Potrafisz ją znaleźć?

02.11.2017

/

Kategoria:

Na tej fotografii jest gdzieś ukryta trzecia osoba. Potrafisz ją znaleźć?

Przyjrzyjcie się poniższej fotografii. Ile widzicie na niej osób? Na pierwszy rzut oka odpowiedź wydaje się oczywista: widać dwoje ludzi – parę, która stoi u brzegu i spogląda na jezioro.

Mogłoby się wydawać, że na obrazku nie ma już nikogo innego. Jednak jeśli przyjrzycie się uważniej, odkryjecie jeszcze jedną osobę…

Potraficie ją dostrzec?

Ukryta osoba

Jeśli nie, mamy dla Was podpowiedź. Spójrzcie na zdjęcie ponownie i skoncentrujcie swoją uwagę na gałęziach drzewa. Na obrazku nie widać trzeciego człowieka stojącego nad wodą czy w pobliżu drzewa, a kontury, które tworzą iluzję optyczną. Teraz na pewno to widzicie:

Ukryta osoba

Po takiej podpowiedzi nie sposób malucha przeoczyć. Wygląda to, jakby ktoś celowo naszkicował gałęzie w taki sposób, by uformowały noworodka. Na zdjęciu, oczywiście, nie ma żadnego dziecka – to dzięki pracy naszego mózgu uformowana zostaje jego iluzja.

Nie wiadomo, jaka jest geneza tego zdjęcia i kto jest jego autorem. Fotografia zainspirowała nas jednak do pokazania Wam innych ciekawych obrazków. Żaden z nich nie jest taki, jak może się wydawać na pierwszy rzut oka.

Zakamuflowany mężczyzna

Kamuflaż sam w sobie jest naturalną iluzją optyczną, którą ludzie wymyślili dla własnych celów dawno temu. Czy na zamieszczonym poniżej obrazku widzicie zakamuflowanego mężczyznę?

Ukryta osoba

Ciężko go wyłapać, prawda? Pomożemy Wam w tym:

Ukryta osoba

To naprawdę efektywny sposób maskowania! Ciekawe, jak trudno byłoby dostrzec tego mężczyznę na żywo.

Jezioro

Artyści specjalizujący się w iluzjach optycznych często zainspirowani zostają przez naturę. Na tym subtelnym obrazie widać skały okalające jezioro. Jeśli jednak przyjrzycie się uważniej, zauważycie coś jeszcze. Udało się Wam?

Iluzja optyczna

Postarajcie się zwrócić uwagę na odbicie w tafli wody. Spróbujcie pochylić swoją głowę na bok… Oto jest!

Iluzja optyczna

Poza jeziorem, obraz ma przedstawiać matkę i dziecko. Urocze, prawda?

Ukryte twarze

Popularne w sztuce malarskiej jest ukrywanie mniejszych ilustracji na powierzchni obrazów większych. Na malunku, który możecie zobaczyć poniżej, widać kilka dobrze ukrytych twarzy. Ile z nich jesteście w stanie znaleźć?

Iluzja optyczna

Widzicie je wszystkie? Jest ich aż 9!

Iluzja optyczna

Ilustracje przedstawiające iluzje optyczne są nie tylko atrakcyjne dla oczu – przede wszystkim rozwijają nasz intelekt i wspomagają pracę mózgu.

A Wy, lubicie optyczne łamigłówki? Jeżeli tak, udostępnijcie je swoim znajomym na Facebooku.

Autor: Monika Nowacka / Tagi: rozrywka, test, zagadka,