Moje ubrania po praniu nigdy nie były białe. Wtedy sąsiadka zdradziła mi tę genialną sztuczkę

14.02.2018

/

Kategoria:

Moje ubrania po praniu nigdy nie były białe. Wtedy sąsiadka zdradziła mi tę genialną sztuczkę

Usuwanie plam z białej odzieży często jest trudne. Od czasu do czasu wszyscy borykamy się z tym problemem. Może się wydawać, że przywrócenie ubraniom dawnej świeżości i blasku musi być związane z kupowaniem drogich proszków i odplamiaczy. Te zaś też nie są doskonałe. Oprócz tego, że rzadko działają tak, jak byśmy sobie tego życzyli, to zawierają też mnóstwo chemikaliów, szkodliwych nie tylko dla ubrań, ale także dla nas i dla środowiska.

Na szczęście istnieją proste i skuteczne sposoby na usunięcie uporczywych plam. Dodam tylko, że poniższe sztuczki wykorzystują łatwo dostępne produkty. Zapoznaj się tym artykułem i przekonaj się, że te trzy sposoby potrafią zdziałać cuda.

1. Soda oczyszczona

Wiele osób doceniło już zalety sody oczyszczonej. Nie bez powodu, gdyż ze względu na swoje niesamowite właściwości, soda oczyszczona ma naprawdę masę zastosowań. Między innymi jest w stanie sprawić, że Twoje ubrania będą bielsze i bardziej świeże.

Zmieszaj 250 ml sody oczyszczonej z 4 litami wody. W tym roztworze zanurz swoje ubrania i pozostaw na kilka minut. Następnie wypierz odzież w pralce. Zobaczysz, że Twoje ubrania odzyskają swój pierwotny kolor.

2. Aspiryna

Może zabrzmi to dziwnie, ale sąsiedzi poradzili mi, abym prała białe ubrania przy użyciu aspiryny. Dlaczego? Aspiryna to nic innego jak kwas acetylosalicylowy, a ten z łatwością usuwa uporczywe plamy z odzieży.

Pokrusz sześć aspiryn, i uzyskany w ten sposób proszek rozpuść w misce wody. W powstałym roztworze mocz ubrania przez 30 minut. Na koniec wypierz wszystko, używając do proszku, z którego korzystasz na co dzień. Plamy znikną, a Twoje ubrania będą bielsze niż kiedykolwiek.

3. Ocet i cytryna

Ocet działa dużo skuteczniej niż większość środków czystości dostępnych w sklepie. Usuwa najgorsze zabrudzenia i jednocześnie neutralizuje nieprzyjemny zapach. Ale to nie wszystko. Ocet sprawi też, że Twoje ubrania dłużej zachowają kolor, zaś białe rzeczy uchroni przed szarzeniem.

Oto jak sposób, żeby białe ubrania znów były śnieżnobiałe: dodaj nieco octu oraz łyżkę soku z cytryny do swojego prania. Po praniu Twoja odzież nie tylko będzie idealnie biała, ale będzie też pięknie pachnieć.

Świeże i czyste ubrania, to coś, czego życzy sobie każdy. Podziel się tymi sposobami ze swoimi znajomymi, aby oni również mieli wiedzieli, jak odświeżyć swoje ubrania.

Autor: Monika Nowacka / Tagi: pranie kolorów,