Moje ubrania jeszcze nigdy nie były tak czyste i pachnące. Wypróbuj ten trik

04.12.2017

/

Kategoria:

Moje ubrania jeszcze nigdy nie były tak czyste i pachnące. Wypróbuj ten trik

Utrzymanie śnieżnobiałych ubrań nie jest rzeczą łatwą, zwłaszcza po wielokrotnym praniu. Drogie detergenty bardzo często nie spełniają oczekiwań, a do tego zdarza się, że potrafią też niszczyć odzież.

Poplamione ubrania nie będą już Twoim problemem – istnieją proste, domowe sposoby, dzięki którym pozbędziesz się zabrudzeń i zachowasz śnieżnobiały kolor odzieży, nawet po wielu praniach. Wszystko czego potrzebujesz, znajdziesz w swojej kuchni.

1. Soda oczyszczona

Rozpuść jedną szklankę sody oczyszczonej w czterech litrach wody. W tak przygotowanym roztworze namocz poplamione ubrania. Plamy znikną szybciej niż myślisz.

2. Ocet i cytryna

[quads id=”8″]

Kolejną prostą i skuteczną metodą usuwania plam, jest połączenie octu i soku z cytryny. Otrzymasz w ten sposób silny, naturalny odplamiacz. Dodaj trochę octu i soku z cytryny do zwykłego proszku do prania i wypierz w nim swoje ubrania, a pozbędziesz się nawet najbardziej uciążliwych plam. Z pewnością spodoba Ci się nowy, cytrusowy zapach odzieży.

3. Aspiryna

Jeśli Twoja ulubiona biała odzież pożółkła lub stała się szara, użyj tej tajnej broni. Przygotuj miskę z wodą i rozpuść w niej sześć pokruszonych tabletek aspiryny. W tak przygotowanej wodzie zanurz ubrania na pół godziny, a potem wypierz je tak jak zwykle i ciesz się idealnie białym kolorem ubrań.

Źródło: justorganichealth.com

Autor: Anna Olga / Tagi: czyszczenie ubrań,