Moja babcia stosowała tę metodę na popękane pięty. Sprawdziłam – działa doskonale

03.02.2018

/

Kategoria:

Moja babcia stosowała tę metodę na popękane pięty. Sprawdziłam – działa doskonale

Suche i popękane pięty to nie tylko problem estetyczny, ale i duży dyskomfort. Niestety boryka się z nim większość ludzi.

Wiele osób decyduje się na zakup drogich kremów i balsamów lub wizytę u kosmetyczki, tymczasem istnieje pewien stary i wypróbowany sposób, który nam ulży w bólu.

Popękane pięty

Sposób ten nie wymaga drogich produktów ani dużo czasu, a rezultat jest świetny.

Krok 1: Kąpiel stóp

Do miski nalej ciepłą lub letnią wodę. Wsyp po dwie łyżki stołowe sody oczyszczonej i soli, dokładnie wymieszaj, a następnie i włóż stopy do miski.

Trzymaj stopy w wodzie przez 15 minut, po czym zetrzyj stwardniały naskórek przy pomocy pumeksu. Na koniec delikatnie osusz stopy ręcznikiem.

Kąpiel stóp

Krok 2: Masaż

W miseczce wymieszaj dwie łyżki stołowe oleju z jedną łyżką stołową cukru. Nacieraj stopy przy użyciu przygotowanej mieszanki przez około 5 minut, a następnie umyj stopy w czystej wodzie.

Jak zadbać o stopy

Krok 3: Nawilżenie

W czystej misce zmieszaj dwie łyżki stołowe oleju z niewielka ilością parafiny/wosku. Umieść miskę w ciepłym miejscu, aby wosk się rozpuścił. Odczekaj aż mikstura się ostudzi, a następnie wmasuj ją w stopy. Przed snem załóż na stopy miękkie skarpetki.

Gotowe! To wypróbowany domowy zabieg regeneracyjny dla stóp.

Pielęgnacja stóp

Źródło: newsner.com

Autor: Monika Nowacka / Tagi: