Mężczyzna pokazuje prosty trik, dzięki któremu odśnieżanie staje się łatwe i przyjemne

05.12.2017

/

Kategoria:

Mężczyzna pokazuje prosty trik, dzięki któremu odśnieżanie staje się łatwe i przyjemne

Zima pomimo mrozu potrafi być piękna. Pierwszy śnieg sprawia wiele radości,  na dworze robi się bajkowo, wracają wspomnienia z dzieciństwa i chęci do zabawy…

Bitwa na śnieżki, lepienie bałwana, sanki – wszystko to jest piękne. Jednak zima to nie tylko zabawa i śmiech, ale i dużo pracy. Zdarza się, że zostajemy uwięzieni na własnym terenie, nie mogąc wyjść z domu. Wtedy właśnie czas na odśnieżanie, które niejednokrotnie może się okazać prawdziwą katorgą. Jednak zamiast brać łopatę i odśnieżać podwórko zwykłym sposobem, poznaj trik tego mężczyzny, który udowadnia, że odśnieżanie wcale nie musi być ciężkie.

Odśnieżanie jest czasochłonnym i bolesnym zadaniem, nie da się temu zaprzeczyć. Ale wystarczy tylko odpowiednio przywiązać gruby sznur do łopaty, aby bardzo ułatwić sobie tę czynność.

[quads id=”8″]

YouTuber L Kanavaros pokazuje wszystkim, jak zwykły sposób odśnieżania powoduje napięcie dolnej części pleców, sprawiając ból i problemy z poruszaniem się nawet przez kilka dni. Modyfikując nieco łopatę, można usunąć śnieg o wiele łatwiej i szybciej.

Dzięki sznurowi można manewrować łopatą na wszystkie strony, bez konieczności wykrzywiania ciała w niezdrowe pozycje. Pozwala zachować podczas odśnieżania cały czas pozycję wyprostowaną, zamiast ciągłego pochylania się i prostowania z ciężkim ładunkiem.

Zobacz ten trik na poniższym wideo i koniecznie podziel się nim ze swoimi znajomymi! Z odpowiednim sznurkiem i właściwymi ruchami, odgarniesz cały podjazd bez specjalnego wysiłku. Życie w zimie stanie się o wiele łatwiejsze 🙂

Autor: Katarzyna Wiśniewska / Tagi: