Masz w domu pieprz? Dodaj go do pralki. Ta metoda potrafi zdziałać cuda!

26.01.2018

/

Kategoria:

Masz w domu pieprz? Dodaj go do pralki. Ta metoda potrafi zdziałać cuda!

W sklepach dostępnych jest mnóstwo środków chemicznych do różnych celów. Czasem jednak wciąż bezkonkurencyjne są domowe metody, które stosowały nasze babcie.

Zioła i przyprawy nie tylko wzbogacają smak i wartość potraw, ale mogą także służyć naszemu zdrowiu, urodzie, a nawet zadbać o rzeczy, których na co dzień używamy. Takim wszechstronnym składnikiem jest czarny pieprz.

Poza jego kuchennym zastosowaniem, ma także kilka innych. Potrafi udrożnić zatkany nos. Gdy wymieszamy go z olejkami eterycznymi i gorącą wodą, będzie stanowić świetną inhalację, szybko przynosząc ulgę. Może być składnikiem peelingu, gdyż świetnie oczyszcza i złuszcza naskórek oraz ma właściwości antyseptyczne. Z pieprzu robi się również olejek pieprzowy, który działa rozgrzewająco i pomaga na bolące mięśnie, a wdychanie go hamuje głód nikotynowy.

Pieprz ma jednak jeszcze jedno zaskakujące działanie: dodany do prania skutecznie zatrzymuje barwniki we włóknach tkanin.

[quads id=”8″]

Pewnie nie raz po wyjęciu ubrań z pralki zdenerwowałaś się, gdy zobaczyłaś, że Twoja ulubiona bluzka nie jest już tak intensywnie kolorowa. Wyblakłe ubrania to częsty problem, jednak okazuje się, że w tej kwestii doskonale pomoże czarny pieprz.

Jeśli obawiasz się, że Twoje ubrania wyblakną po praniu, włóż do pralki tradycyjny detergent i dodaj łyżeczkę zmielonego pieprzu bezpośrednio do bębna. Już więcej nie będziesz się martwiła, że Twoje ulubione ubrania straciły kolor 🙂

Metoda stara, ale skuteczna i wypróbowana!

Podziel się ze znajomymi.

Autor: Monika Nowacka / Tagi: