Masuj te punkty na stopie dziecka, aby je uspokoić. To działa

05.12.2017

/

Kategoria:

Masuj te punkty na stopie dziecka, aby je uspokoić. To działa

Chyba dla nikogo nie jest tajemnicą, że dobry masaż potrafi zdziałać cuda. Odpowiedni masaż regeneruje organizm, łagodzi bóle oraz ogranicza poziom stresu. Masaż leczniczy jest powszechnie stosowany i refundowany przez NFZ, nie ma więc wątpliwości, że jest zabiegiem skutecznym.

Małe dzieci potrafią cierpieć z powodu regularnych dolegliwości. Często się zdarza, że młodzi rodzice nie wiedzą wówczas, jak sobie z nimi radzić. Są oczywiście do dyspozycji różne lekarstwa, np. maści przynoszące ulgę podczas ząbkowania lub krople, które uśmierzają ból brzuszka. Można jednak zamiast nich skorzystać z masażu, aby uspokoić dziecko i przynieść mu ulgę w problemach. Zrobisz to masując odpowiednie punkty na stopach dziecka. Dzieci są bardzo delikatne, więc nie wkładaj w to wiele siły.

Pamiętaj też, że masaże powinny być dodatkiem do kuracji zaleconej przez lekarza, a nie ją zastępować.

1. Przeziębiania oraz dolegliwości układu oddechowego

To normalne, że każdy maluch raz na jakiś czas złapie przeziębienie. Zwykle niesie to ze sobą bardzo nieprzyjemne dolegliwości, zwłaszcza dla noworodków. Na problemy z zatokami i objawami alergii pomoże masaż punktów na paluszkach u stopy. Delikatnie uciskaj paluszki dziecka, aby uzyskać pożądany efekt.

2. Bóle brzuszka

Jeśli dziecko cierpi z powodu bólu brzuszka, warto rozważyć technikę masażu. To pomoże rozluźnić się dziecku i przyniesie mu trochę ulgi.

3. Zaparcia i niestrawność

Gdy dziecko ma problem z zaparciami lub niestrawnością, również możesz przynieść mu ulgę poprzez masaż. W tym celu masuj obszar pomiędzy centralnymi częściami stopy dziecka.

Więcej obszarów do masażu znajdziesz na obrazku poniżej:

Autor: Monika Nowacka / Tagi: masaż,