Małgorzata Ostrowska stanęła w obronie osób LGBT. Mocno odpowiedziała na słowa prezydenta

25.06.2020

/

Kategoria:

Małgorzata Ostrowska stanęła w obronie osób LGBT. Mocno odpowiedziała na słowa prezydenta

Małgorzata Ostrowska w tęczowej koszulce przekazała mocny i ważny manifest. Piosenkarka wsparła środowiska LGBT i odpowiedziała na kontrowersyjne słowa prezydenta.

Małgorzata Ostrowska jest jedną z najpopularniejszych polskich wokalistek, a zarazem niezwykle barwną postacią show-biznesu. Wszyscy bardzo dobrze znamy przeboje, które zaśpiewała solo oraz z grupą Lombard w latach 80, jak np. Szklana pogoda, Mam dość czy Gołębi puch. W pamięci zapadły też jej niezwykle oryginalne, kolorowe makijaże na pół twarzy.

Wokalistka nigdy nie uciekała od trudnych i kontrowersyjnych tematów. Zawsze była zwolenniczką mówienia prawdy i wspierania wszystkich, którzy nie posiadają równych praw. Dlatego w 2015 roku została sojuszniczką osób LGBT i ambasadorką społecznej Kampanii Przeciw Homofobii. Trzymając w rękach tabliczkę z napisem „Jestem sojuszniczką osób LGBT, bo miłość jest dla każdego bez względu na orientację seksualną” wokalistka manifestowała solidarność z osobami LGBT oraz poparcie dla związków partnerskich. Wraz z nią akcję społeczną Kampanii Przeciw Homofobii wsparli m.in. Maryla Rodowicz, Dariusz Michalczewski, Zbigniew Wodecki i Maja Ostaszewska. Małgorzata Ostrowska zagrała też mini koncert, na którym partnerowali jej syn Dominik Ostrowski oraz gitarzysta Adam Śmieżewski.

Niezmiernie się cieszę, że moich dwóch gitarzystów wzięło udział w akcji Kampanii Przeciw Homofobii. Poza tym, jednym z nich jest mój syn, co do którego nie miałam żadnych wątpliwości, że da się namówić na taki koncert pomimo, że jest zdecydowanie heteroseksualny. Był wychowywany w pełnej tolerancji i to procentuje, bo jest człowiekiem otwartym.

Małgorzata Ostrowska wspiera LGBT
Małgorzata Ostrowska z synem Dominikiem i Adamem Śmieżewskim / Facebook

Ostrowska tłumaczyła wówczas, dlaczego zarówno pary heteroseksualne, jak i homoseksualne powinny mieć prawo zawierania związków partnerskich. Powoływała się przy tym na własne doświadczenie, przyznając, że sama przez wiele lat była w nieformalnym związku.

Ja sama przez wiele lat byłam w związku z moim obecnym mężem. Nasze dziecko było na naszym ślubie w wieku 6 lat. Nie zrobiliśmy tego, dlatego, że potrzebowaliśmy ślubu dla utrzymania związku czy potwierdzenia czegoś. Zrobiliśmy to z powodu zwykłego, banalnego fiskusa. Pobraliśmy się, bo musieliśmy to jakoś ugryźć. Dlatego myślę, że w przypadku osób homoseksualnych usankcjonowanie związków partnerskich jest bardzo istotną sprawą.

Artystka nie zamierza rezygnować ze swoich otwartych poglądów, mimo że czasem przychodzi jej „płacić” za nie sporą cenę. Tuż po tym, jak została sojuszniczką środowisk LGBT, organizatorzy wycofali się z podpisanego kontraktu i odwołali jej koncert w Londynie.

Właśnie dotarła do mnie wiadomość, że organizator musi odwołać nasze koncerty, ponieważ wycofał mu się sponsor. A jako powód podał, że…. ZAANGAŻOWAŁAM SIĘ W AKCJĘ POPIERAJĄCĄ ŚRODOWISKA LGBT! No po prostu trudno mi uwierzyć! A pikanterii dodaje fakt, że mnóstwo moich znajomych i przyjaciół, którzy wyemigrowali do Anglii, którzy czekają na mój koncert tam, to właśnie geje! No, kogoś poważnie porąbało!

Małgorzata Ostrowska odpowiada prezydentowi i wspiera osoby LGBT

Kilka dni temu piosenkarka znów powróciła do tematu LGBT. W opublikowanym na Facebooku filmiku wystąpiła w koszulce z tęczą z mocnym przekazem: Jestem Przeciw Homofobii. Z pewnością jest to jej jednoznaczna odpowiedź na słowa prezydenta Dudy oraz przedstawicieli partii rządzącej, według których „LGBT to nie ludzie, tylko ideologia”.

Mam mnóstwo w znajomych i przyjaciół o innej orientacji seksualnej. Ludzi tych niezmiernie cenię. (…) Chciałabym zaznaczyć, że nie zadaję się z ideologią, tylko z normalnymi, żywymi ludźmi, których kocham.

Homofobia…

Marazm, ciągle marazm w branży…..wracamy więc do filmików. Tym bardziej, że tematów dookoła nie brakuje. I choć te tagi pod postem w części są już nieaktualne, to ich nie usuwam żeby zachować cykl.😊#wCoSieBawicwCzasieZarazy #Koronawirus #ZdrowkaZycze #ZostanwDomu #Kwarantanna #JestemPrzeciwHomofobii #kph #lgbt #pride #lgbttoludzie

Gepostet von Małgorzata Ostrowska am Mittwoch, 24. Juni 2020

Brawo dla Małgorzaty Ostrowskiej!

Małgorzata Ostrowska
Małgorzata Ostrowska / Facebook
Autor: Aleksandra Bielik / Tagi: Andrzej Duda, LGBT, Małgorzata Ostrowska,