Kompletnie pijana kobieta urodziła dziecko. Noworodek miał w organizmie… trzy promile

17.11.2017

/

Kategoria:

Kompletnie pijana kobieta urodziła dziecko. Noworodek miał w organizmie… trzy promile

Głowno pod Łodzią. Kompletnie pijana kobieta urodziła w szpitalu dziecko. Noworodek miał w organizmie aż trzy promile alkoholu. Dziecko jest ratowane przez lekarzy. Sprawę bada prokuratura w Zgierzu.

Jak wstępnie ustalili śledczy, 34-latka była w 39 tygodniu ciąży. Chłopczyk przyszedł na świat przez cesarskie cięcie niecałą godzinę po przyjęciu kobiety do szpitala. Po porodzie stwierdzono w jego organizmie trzy promile alkoholu. W stanie ciężkim został przewieziony do szpitala w Łodzi – podaje fakt.pl

„Z uzyskanych informacji wynika, że na chwilę obecną nie zachodzi zagrożenie jego życia. Przedmiotem prowadzonego postępowania jest stan zdrowia dziecka, narażenie go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i ewentualne spowodowanie skutków zdrowotnych.” – powiedział prokurator Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Matka dziecka dochodzi do siebie w szpitalu. Śledczy zabezpieczyli dokumentację medyczną oraz przesłuchują świadków.

„W najbliższym czasie podjęta zostanie decyzja, odnośnie przedstawienia zarzutów. Uzależnione jest to od stanu zdrowia kobiety i możliwości dokonania z jej udziałem czynności procesowych. Czyn, ktorego dopuściła się matka jest zagrożony karą pozbawienia wolności do lat 5” – mówi prok. Kopania.

Źródło: fakt.pl

Autor: Anna Olga / Tagi: noworodek,