Kobiety wkładają to do pochwy, żeby chronić się przed gwałtem. Ten niezwykły wynalazek powoduje rozdzierający ból u napastnika!

29.10.2017

/

Kategoria:

Kobiety wkładają to do pochwy, żeby chronić się przed gwałtem. Ten niezwykły wynalazek powoduje rozdzierający ból u napastnika!

Gwałt jest bez wątpienia czymś strasznym. Negatywnie odbija się zarówno na zdrowiu fizycznym, jak i psychicznym kobiety. Trauma jaką przeżywają ofiary gwałtu często rzutuje na całe dalsze życie poszkodowanej osoby.

W przypadku gwałtu dużym zagrożeniem jest również możliwość zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową. Potrafią one wyrządzić ogromne szkody w ludzkim organizmie.

Według statystyk, Republika Południowej Afryki jest miejscem, w którym dochodzi do największej ilości gwałtów. To aż ok. 50 000 przypadków zgłaszanych każdego roku! Sonette Ehlers, mieszkanka kraju, gdzie te zbrodnie są na porządku dziennym, wymyśliła Rape-aXe – niezwykłe rozwiązanie mające na celu chronić miliony kobiet na całym świecie.

Rape-aXe to femidom – specjalna prezerwatywa dla kobiet, którą wkłada się w pochwę. Jej wnętrze wypełnione jest plastikowymi kolcami, co próbę stosunku czyni niezwykle bolesnym doświadczeniem dla mężczyzny chcącego zgwałcić kobietę. Sprawca czuje ogromny ból, a ofiara ma w tym momencie wystarczająco dużo czasu, aby uciec i szukać pomocy.

To jednak to nie koniec problemów dla gwałciciela. Aby pozbyć się bolesnych cierni z penisa, mężczyzna musi udać się do szpitala, gdzie lekarze usuną je chirurgicznie. Będą one również wystarczającym powodem, aby gwałciciel został przekazany w ręce policji.

[quads id=”8″]

Wynalazek działa również jako zwykła prezerwatywa chroniąca przez ciążą oraz chorobami wenerycznymi. Kobieta może nosić ją w sobie przez 24 godziny. Aplikuje się ją w podobny sposób jak tampon, bez jakiegokolwiek ryzyka bólu.

Przeciwnicy tego pomysłu uważają, że wynalazek może sprawić, iż napastnik pod wpływem bólu wpadnie w furię, stanie się jeszcze bardziej agresywny, co może zagrozić nawet życiu kobiety.

Specjalna prezerwatywa jest wciąż w fazie rozwoju, a Sonette poszukuje środków finansowych potrzebnych do rozpoczęcia masowej produkcji.

Choć pomysł ten ma pewne wady, to posiada również wiele potencjalnych korzyści, a sama świadomość istnienia takiego zabezpieczenia, może odstraszyć wielu potencjalnych gwałcicieli przed próbą wykorzystania kobiety.

Żadna kobieta nigdy nie powinna stać się ofiarą przemocy, lecz jeśli tak się stanie, myślisz, że jest to dobre rozwiązanie? Podziel się swoją opinią w komentarzach.

 

Autor: Aleksandra Bielik / Tagi: