Kinga Rusin błaga o pomoc. Opublikowała poruszające zdjęcie

18.03.2018

/

Kategoria:

Kinga Rusin błaga o pomoc. Opublikowała poruszające zdjęcie

Kinga Rusin opublikowała w internecie rozpaczliwy apel. Błaga w nim o pomoc, a szczytny cel, którym dziennikarka się kieruje, przysporzył jej mnóstwo głosów poparcia. Do swojego wpisu dodała poruszające zdjęcie.

Kinga Rusin znana jest ze swojej proekologicznej postawy i nie ukrywa negatywnego nastawienia do polowań i wycinek lasów. W tym roku odwiedziła już nawet Sejm, gdzie na posiedzeniu jednej z komisji wdała się w kłótnię z prowadzącą posiedzenie posłanką. Swoją obecnością w parlamencie wywołała niemałą sensację. Wypowiadając się na komisji zwróciła posłom uwagę na stosunkowo niewielką liczbę myśliwych w porównaniu z resztą obywateli kraju. Podkreśliła też, że większość społeczeństwa jest przeciwna polowaniom.

[quads id=”8″]

Dziennikarka zażądała od polityków wprowadzenia obowiązkowych badań dla myśliwych oraz nałożenia na nich obowiązku publicznego uzasadniania odstrzałów. Mówiła też o konieczności zwiększenia kontroli nad Polskim Związkiem Łowieckim i Lasami Państwowymi.

„Polskie społeczeństwo w swej ogromnej większość jest przeciwne myślistwu, a przede wszystkim zwiększeniu przywilejów myśliwych” – mówiła.

Kinga Rusin nie ustaje w swoich wysiłkach na rzecz ratowania zwierząt. Teraz zwróciła się przeciwko odstrzałowi żubrów w Puszczy Boreckiej.

Na swoim profilu na Instagramie opublikowała apel, w którym prosi internautów o pomoc w nagłośnieniu sprawy i powstrzymaniu polowań. Dołączyła też poruszające zdjęcie upolowanego żubra.

„Powstrzymajmy odstrzał żubrów w Puszczy Boreckiej! Głośno protestujmy! Piszcie tu co o tym myślicie! Niech decydenci to zobaczą! Myśliwi już zdążyli zabić 6 żubrów. Chcą zabić jeszcze 6! A pozwoliła im na to… Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska (sic!)! Decyzja zapadła za Szyszki. Dlaczego nie została zawieszona po jego odwołaniu!? Kto macza w tym palce? To jest odstrzał typowo komercyjny, dla kasy i trofeów, z których większość wyjedzie z Polski! Żubr to symbol polskiej przyrody! Jest chroniony prawem polskim i unijnym. Kim trzeba być i jaki w tym mieć interes, żeby wydać na te wspaniałe, majestatyczne zwierzęta wyrok śmierci! Organizowanie polowań komercyjnych na żubry i dopuszczenie do nieuzasadnionego ich zabijania to zamach na to, co w polskiej przyrodzie najcenniejsze! Tę decyzję można jeszcze cofnąć! Tego chcą Polacy! Dość rzezi w polskich lasach dla zabawy i wątpliwej satysfakcja, za to ze szkodą dla nas wszystkich, dla naszego dziedzictwa! Panie Prezesie, panie Premierze to tylko i aż jeden podpis! Czas tych zwierząt jest policzony. Zatrzymajcie ten zegar śmierci!
Petycja do podpisania na stronach greenpeace.pl” – napisała Kinga Rusin.

Powstrzymajmy odstrzał żubrów w Puszczy Boreckiej! Głośno protestujmy! Piszcie tu co o tym myślicie! Niech decydenci to zobaczą! Myśliwi już zdążyli zabić 6 żubrów. Chcą zabić jeszcze 6! A pozwoliła im na to… Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska (sic!)! Decyzja zapadła za Szyszki. Dlaczego nie została zawieszona po jego odwołaniu!? Kto macza w tym palce? To jest odstrzał typowo komercyjny, dla kasy i trofeów, z których większość wyjedzie z Polski! Żubr to symbol polskiej przyrody! Jest chroniony prawem polskim i unijnym. Kim trzeba być i jaki w tym mieć interes, żeby wydać na te wspaniałe, majestatyczne zwierzęta wyrok śmierci! Organizowanie polowań komercyjnych na żubry i dopuszczenie do nieuzasadnionego ich zabijania to zamach na to, co w polskiej przyrodzie najcenniejsze! Tę decyzję można jeszcze cofnąć! Tego chcą Polacy! Dość rzezi w polskich lasach dla zabawy i wątpliwej satysfakcja, za to ze szkodą dla nas wszyskich, dla naszego dziedzictwa! Panie Prezesie, panie Premierze to tylko i aż jeden podpis! Czas tych zwierząt jest policzony. Zatrzymajcie ten zegar śmierci! Petycja do podpisania na stronach @greenpeace_pl

Post udostępniony przez Kinga Rusin- Official Profile (@kingarusin)

Źródło: pikio.pl

Autor: Anna Olga / Tagi: apel, Kinga Rusin,