Kiedy współczesna medycyna zawodzi, użyj tych 9 domowych sposobów na dolegliwości zdrowotne

22.11.2017

/

Kategoria:

Kiedy współczesna medycyna zawodzi, użyj tych 9 domowych sposobów na dolegliwości zdrowotne

Wszyscy mamy wśród swoich bliskich kogoś, kto raczej nie słucha porad lekarzy. Lecz to, że ktoś jest uparty i niezależny, wcale nie musi oznaczać, że brakuje mu dobrych pomysłów. Wiele lat temu, gdy medycyna nie była jeszcze tak zaawansowana jak dziś, z kłopotami zdrowotnymi trzeba było sobie radzić samodzielnie. Wiele z tych domowych metod nadal warto stosować.

Przygotowaliśmy dla Was listę 9 porad, które skutecznie pomogą wyeliminować wiele problemów i przykrych dolegliwości.

1. Grzybica paznokci.

Ciężko walczy się z grzybicą paznokci. Preparaty w formie kremów, owszem, przyniosą pożądane rezultaty, ale czasem dopiero po kilku miesiącach. Lepszym rozwiązaniem jest smarowanie palców octem jabłkowym lub olejkiem z drzewa herbacianego. W ten sposób grzybica przestanie się rozprzestrzeniać.

2. Kamienie nerkowe.

Każdy, kto kiedykolwiek miał kamienie nerkowe wie, że jest to doświadczenie bardzo bolesne. Aby szybciej pozbyć się kamieni oraz złagodzić ból, pij mieszankę oliwy i soku z cytryny.

3. Ukojenie dla nerwów przed snem.

Jeśli cierpisz z powodu stanów lękowych i zdenerwowania, a negatywne emocje męczą Cię zwłaszcza wieczorem, na pewno z trudem przesypiasz noc. Aby zapewnić sobie zdrowy sen, wypij przed snem herbatę bananową. To z pewnością poprawi jakość snu.

[quads id=”8″]

4. Pozbądź się wszy w naturalny sposób.

Nie ma nic gorszego niż zobaczyć, że nasze dziecko ma wszy. Niektórzy postanawiają w takich chwilach ogolić głowę dziecka na łyso. Na szczęście istnieją mniej drastyczne metody. Wszy nienawidzą octu, szczególnie winnego. Należy nim wysmarować włosy i skórę głowy. Głowę można też masować przy użyciu płynu do płukania ust, którego działanie eliminuje wszy i ich gniazda.

5. Cebula lekarstwem na oparzenie.

Jeżeli uległeś niegroźnemu, ale nieznośnemu oparzeniu, możesz wprawdzie wybrać się do apteki, ale są też rozwiązania znacznie mniej kosztowne. Z oparzeniem można sobie poradzić przy pomocy cebuli. Wystarczy ją przeciąć na pół i przyłożyć do bolącego miejsca. Efekt będzie lepszy, niż w przypadku drogich kremów.

Dalsza część artykułu na następnej stronie…

Autor: Monika Nowacka / Tagi: porady zdrowotne,