Katarzyna Dowbor dokonała prawdziwego cudu. Pomogła choremu chłopcu odmieniając jego dom

24.03.2018

/

Kategoria:

Katarzyna Dowbor dokonała prawdziwego cudu. Pomogła choremu chłopcu odmieniając jego dom

Katarzyna Dowbor wraz z ekipą programu „Nasz nowy dom” odwiedziła Stare Pole na Pomorzu. Mieszkają tam państwo Janiccy z dziećmi – Klaudią i Michałem. Do tej pory rodzina żyła w niewielkim mieszkaniu w starym, zniszczonym budynku. Wilgoć i grzyb bardzo źle wpływały na stan zdrowia 8-letniego Michała, który jest astmatykiem.

W domu było tylko prowizoryczne ogrzewanie, a stan łazienki był katastrofalny. Do wanny nie była doprowadzona woda. Brakowało jej również w kuchni.

Dodatkowo domownikom zagrażał niefortunnie umieszczony piec. Na ścianach był grzyb, a w powietrzu unosił się wszechobecny zapach stęchlizny, przez co w domu było pełno chorobotwórczych toksyn.

[quads id=”8″]

Tragiczny stan budynku powodował, że chory na astmę Michał miał częste napady duszności.

Rodziny niestety nie było stać na remont domu, w którym panowała pleśń i wilgoć. Wszystko, co zarabiał tata chłopca (pracuje jako tzw. „obchodowy” na kolei – sprawdza stan szyn), szło bowiem na życie.

Na szczęście architekt programu „Nasz nowy dom” Maciej Pertkiewicz wraz z ekipą Katarzyny Dowbor dokonali prawdziwego cudu i całkowicie odmienili niespełna 38-metrowe mieszkanie.

To jednak nie był koniec niespodzianek. Program Polsatu postanowił także spełnić marzenie chłopca – Michał odwiedził aquapark z prawdziwymi rekinami.

Źródło i fotografie: Polsat

Autor: Anna Olga / Tagi: Katarzyna Dowbor, Nasz nowy dom,