Jak pozbyć się flegmy i uporczywego kaszlu w zaledwie jedną noc

09.03.2018

/

Kategoria:

Jak pozbyć się flegmy i uporczywego kaszlu w zaledwie jedną noc

Sezon grypowy w pełni. Gorączka, bóle głowy oraz uporczywy kaszel to zaledwie kilka objawów grypy. W aptece aż roi się od lekarstw, które możemy kupić, ale czasem warto sięgnąć po naturalną metodę zanim zaczniemy faszerować się chemią.

Jeśli dopadł Cię kaszel i masz problem z usuwaniem flegmy wypróbuj ten domowy sposób. To lekarstwo nazywane jest kompresem z imbiru i doskonale sprawdza się przy zwalczaniu kaszlu, szczególnie u dzieci.

Jednak jak to bywa w przypadku dzieci, należy uważać na reakcje skórne i cały czas kontrolować sytuację. Najlepiej skonsultować zabieg z pediatrą.

Składniki:

  • 1 łyżka świeżego imbiru
  • 1 łyżka ekologicznego miodu
  • 1 łyżka oliwy z oliwek
  • 1 łyżka mąki
  • taśma samoprzylepna
  • gaza

[quads id=”8″]

Przygotowanie:

  1. Wymieszaj miód i mąkę, a następnie dodaj oliwę i świeży tarty imbir.
  2. Mieszaj aż do uzyskania jednolitej, niezbyt rzadkiej pasty. Jeśli mikstura wydaje się zbyt rzadka, dodaj trochę mąki.
  3. Rozsmaruj pastę na klatce piersiowej i zaklej gazą.

W przypadku dzieci kompres należy pozostawić na 3 godziny i zdjąć go, zanim dziecko pójdzie spać. W przypadku dorosłych kompres można pozostawić na całą noc.

Imbir pobudza w organizmie system hormonalny, więc będziesz pocić się bardziej niż zwykle. Nie jest to jednak powód do niepokoju.

Mimo że imbir jest naturalny i bezpieczny dla zdrowia, warto jednak najpierw przetestować nieco pasty na skórze w celu wykrycia ewentualnych reakcji alergicznych. Niektórzy ludzie, szczególnie dzieci, mogą mieć bardzo wrażliwą skórę.

Źródło: newsner.com

Autor: Monika Nowacka / Tagi: