Firma Ferrero jest wściekła, że to zdjęcie wyciekło do sieci. Zobacz je, zanim zniknie z Internetu

10.01.2018

/

Kategoria:

Firma Ferrero jest wściekła, że to zdjęcie wyciekło do sieci. Zobacz je, zanim zniknie z Internetu

Dzieci uwielbiają smak kremu Nutella, który jest chyba najpopularniejszym produktem firmy Ferrero. Ostatnio pojawiło jednak się wiele krytycznych głosów, dotyczących tego smacznego produktu.

Początkiem całej afery było doniesienie, że zawarty w nim olej palmowy zwiększa ryzyko zachorowania na raka. Następnie do sieci trafiła grafika, która wywołała prawdziwą burzę.

Nutella jest bardzo popularnym słodkim kremem, uwielbianym przez wszystkich łasuchów, jednak po obejrzeniu tego zdjęcia wiele osób z pewnością zmniejszy spożywaną ilość Nutelli.

Chodzi mianowicie o składniki, jakie znajdują się w tym kremie, a dokładnie o proporcje zawartości cukru, orzechów oraz tłuszczu. Otóż okazuje się, że ponad połowa zawartości kremu to… cukier!

Nutella - składniki

Oficjalnie firma Ferrero nie potwierdziła, ani nie zaprzeczyła prawdziwości tej grafiki, zasłaniając się tajemnicą procesu produkcji oraz składu produktu. Patrząc jednak na tabelę z wartościami odżywczymi, łatwo dojść do wniosku, że chyba jest w tym dużo prawdy.

Oczywiście niewielka ilość tego smakołyku raz na jakiś czas, z pewnością nie zaszkodzi. Być może warto się jednak zastanowić, czy nie lepiej zastąpić puste kalorie dużo zdrowszymi warzywami i owocami.

Krem Nutella - składniki

Autor: Katarzyna Wiśniewska / Tagi: niezdrowe jedzenie,