Dzięki tym 2 składnikom oczyściła swoją twarz, jak nigdy wcześniej

08.12.2017

/

Kategoria:

Dzięki tym 2 składnikom oczyściła swoją twarz, jak nigdy wcześniej

Pielęgnacja twarzy jest dla wielu kobiet priorytetem, gdyż jest to ta część ciała, na którą w pierwszej kolejności zwraca się uwagę. Wpływ na kondycję skóry ma wiele czynników, między innymi słońce, otaczające nas zanieczyszczenia, czy zmiany pogody. Jeśli nie zadbamy o skórę w odpowiedni sposób, szybko zauważymy objawy przedwczesnego starzenia oraz tworzące się zmarszczki.

Stosujemy różne kosmetyki, by utrzymać skórę w jak najlepszej kondycji, nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę jakie substancje chemiczne są w nich zawarte. Niektóre z nich najlepiej omijać szerokim łukiem. W związku z tym najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie preparatów naturalnych, które szybko i skutecznie nawilżają skórę i dostarczają jej niezbędnych substancji odżywczych, nie wywołując przy tym niepożądanych efektów ubocznych. Opisane poniżej produkty są powszechnie znane, jednak mało osób wie jak zastosować je do pielęgnacji twarzy.

Maseczka na twarz z oleju kokosowego i sody oczyszczonej

Nie zawiera drażniących substancji chemicznych i można ją stosować na każdy rodzaj skóry. Za pomocą tej maseczki możemy oczyścić skórę, usunąć martwy naskórek, zredukować zmarszczki, trądzik oraz blizny i przebarwienia.

Soda oczyszczona nadaje skórze odpowiednie pH i przyspiesza gojenie, natomiast olej kokosowy nawilża ją oraz oczyszcza dzięki swoim właściwościom przeciwbakteryjnym. Łączenie obu tych składników jest całkowicie bezpieczne, a najlepsze rezultaty osiąga się stosując nierafinowany olej kokosowy.

Maseczka na twarz z oleju kokosowego i sody oczyszczonej

Przygotowanie:

Olej kokosowy i sodę wymieszaj w proporcjach 1:1, natomiast w przypadku skóry wrażliwej najlepiej sprawdza się połączenie składników w proporcjach 2:1. Przygotowanie maseczki nie wymaga innych substancji, lecz jeśli czujesz taką potrzebę, możesz dodać odrobinę ciepłej wody. Nałóż ją na skórę wykonując masaż twarzy, pozostaw na kilka minut, a następnie spłucz ciepłą wodą.

To jeden z najprostszych sposobów na wykonanie zdrowej i skutecznej maseczki do twarzy. Podzieli się nim ze znajomymi.

Źródło: organicplanner.com

Autor: Katarzyna Wiśniewska / Tagi: maseczka na twarz, oczyszczanie twarzy,