Doskonały środek, który usunie nagniotki i grzybicę z Twoich stóp. Przygotujesz go samodzielnie w domu

16.02.2018

/

Kategoria:

Doskonały środek, który usunie nagniotki i grzybicę z Twoich stóp. Przygotujesz go samodzielnie w domu

Stopy są bardzo ważnymi częściami naszego ciała. Przez cały dzień są poddawane naciskowi, narażane na nagniotki i grzybicę. Skóra na nogach łatwo rogowacieje, twardnieje i pęka, powodując ból i dyskomfort.

Warto wypróbować naturalną terapię dla zmęczonych i zaniedbanych stóp. Przywróci im dobrą kondycję, wygładzi skórę, zlikwiduje złuszczenia i spękania pięt, nada gładkość i miękkość.

Wszystko czego potrzebujesz, z pewnością znajdziesz w domu. Warto przeprowadzić ten naturalny i bezpieczny zabieg, który przyniesie ulgę zniszczonym stopom, zapobiegnie rozprzestrzenianiu się grzybów i bakterii, unormuje poziom Ph skóry i zlikwiduje nieprzyjemne zapachy.

Potrzebujesz:

  • Sok z jednej cytryny
  • Aspiryna (5 tabletek)
  • Pumeks

Cytryna i aspiryna na stopy

Przygotowanie i użycie:

Rozgnieć aspirynę na drobny proszek przy pomocy tłuczka lub moździerza i wsyp do małego pojemnika. Wymieszaj z sokiem z cytryny, aż do uzyskania gładkiej pasty. Jeśli to konieczne, możesz dodać trochę wody.

Przed nałożeniem pasty dokładnie umyj stopy, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia.

Następnie nałóż cienką warstwę papki na stopy, dokładnie pokrywając wymagające kuracji miejsca. Pozostaw na 30 minut, po czym zmyj dużą ilością ciepłej wody i użyj pumeksu. Na koniec nałóż na stopy krem nawilżający.

Stosując kurację regularnie pozbędziesz się nagniotków i martwego naskórka. Zabieg najlepiej powtórzyć 2-3 razy w tygodniu dla uzyskania trwałych rezultatów.

Autor: Aleksandra Bielik / Tagi: aspiryna, cytryna, stopy,