Domowy sposób na pozbycie się grzybicy. Idealny dla wszystkich, którzy wstydzą się pójść do lekarza

15.01.2018

/

Kategoria:

Domowy sposób na pozbycie się grzybicy. Idealny dla wszystkich, którzy wstydzą się pójść do lekarza

Chociaż grzybica jest jedną z najbardziej powszechnych chorób skóry, nadal wiele osób wstydzi się zwrócić z tym problemem do specjalisty. Istnieje na to rada.

Grzybicą bardzo łatwo się zarazić, ponieważ osoba chora rozsiewa wokół siebie odpadające ze skóry mikroskopijne łuski, które w kontakcie ze zdrową osobą mogą wywołać chorobę.

Na rynku dostępnych jest wiele leków aptecznych na grzybicę, jednak większość z nich jest wydawana na receptę. Oznacza to, że konieczna jest wizyta u lekarza, a niestety wiele osób po prostu wstydzi się grzybicy. Nadal panuje przekonanie, że cierpią na nią głównie ci, którzy niedostatecznie dbają o higienę. Jest to oczywiście spore uogólnienie, bo ta choroba może dotknąć każdego.

Na szczęście istnieje jednak kilka sposób, które mogą pomóc nam uporać się z grzybicą w domowym zaciszu i wcale nie są mniej skuteczne od aptecznych.

Ocet jabłkowy

Główną zaletą przemywania zmian skórnych octem jabłkowym jest powstawanie kwaśnego odczynu na skórze. Zapobiega on rozprzestrzenianiu się ognisk chorobowych i wspomaga stopniowe leczenie infekcji.

Składniki:

  • 2 cytryny
  • 2 ząbki czosnki
  • 100 ml wody
  • 1 gałązka rozmarynu
  • 1 łyżka octu jabłkowego

[quads id=”8″]

Przygotowanie:

Czosnek obierz, a cytryny pokrój na plasterki. Do gotującej wody dodaj cytryny, czosnek oraz rozmaryn i pozostaw na ogniu przez kilka minut. Po ostygnięciu dodaj ocet i dokładnie wszystko wymieszaj.

Przed zastosowaniem umyj nogi w wodzie z mydłem, po czym dobrze osusz miejsce, które zostało dotknięte grzybicą. Pamiętaj, że wilgoć utrudnia walkę z grzybem.

Nałóż na stopę mieszankę i odczekaj chwilę. Powtarzaj zabieg, aż zmiana nie zniknie. W przypadku bardziej zaawansowanej grzybicy, stosuj 2-3 razy dziennie.

Mieszankę przechowuj w lodówce w szczelnie zamkniętym słoiku.

Olejek lawendowy

Drugim sposobem na walkę z grzybicą jest smarowanie zainfekowanego miejsca olejkiem lawendowym. Ma on silne działanie przeciwgrzybicze i łagodzi stany zapalne.

Powyższe metody są całkowicie bezpieczne i nie niosą żadnych zagrożeń. Pamiętaj jednak, że w przypadku gdy grzybica nie ustępuje, należy koniecznie zgłosić się do lekarza, gdyż ogniska chorobowe mogą przenieść się na inne partie ciała.

Autor: Katarzyna Wiśniewska / Tagi: grzybica,