Czy w ciągu 30 sekund znajdziesz na tym zdjęciu kota? Tylko 5% osób potrafi to zrobić!

13.10.2017

/

Kategoria:

Czy w ciągu 30 sekund znajdziesz na tym zdjęciu kota? Tylko 5% osób potrafi to zrobić!

Nie wiemy, jak Wy, ale my uwielbiamy iluzje i złudzenia optyczne. Iluzje takie zmuszają oczy i mózg do działania, sprawiają, że widzimy rzeczy innymi niż są w rzeczywistości. Próba rozwikłania optycznej zagadki to pierwszorzędna rozrywka – zarówno indywidualna, jak i grupowa.

Przedstawimy Wam jedną z trudniejszych iluzji optycznych, jakie widzieli internauci. Poniżej zobaczycie zdjęcie, ukazujące dość depresyjny krajobraz. Fotografia wygląda, jakby wykonano ją gdzieś na końcu świata: miejsce jest piaszczyste, porośnięte suchą, złocistą trawą, obudowane na wpół zniszczonym, kamiennym murem. Na zdjęciu maluje się coś jeszcze – pewien doskonale wkomponowany w tło zwierzak.

Będziecie w stanie odnaleźć go w czasie krótszym niż trzydzieści sekund?

Ta mała, umiejętnie kryjąca się istota równie dobrze mogłaby okazać się kameleonem – choć wcale nim nie jest. Spośród osób, które próbowały rozwiązać tę łamigłówkę, tylko pięć procent było w stanie wskazać zwierzę. Zagadka nie bez powodu uchodzi za niebywale trudną.

Pomieszanie kolorów i kontrastów powoduje, że odnalezienie zwierzaka to prawdziwe wyzwanie. Nieprzesadzonym będzie stwierdzenie, że w czasie krótszym niż 30 sekund czworonoga wskaże tylko prawdziwy geniusz. Nam zeszła na to dłuższa chwila.

Kiedy już wykażecie się bystrością umysłu, koniecznie pokażcie tę łamigłówkę znajomym. Czasem warto wytężyć swój mózg! 🙂

Autor: Monika Nowacka / Tagi: iluzje optyczne, łamigłówki, zagadki,