Apteka w Sopocie ma już dość klientów z Warszawy. Specjalnie dla nich wywiesili ogłoszenie

27.07.2018

/

Kategoria:

Apteka w Sopocie ma już dość klientów z Warszawy. Specjalnie dla nich wywiesili ogłoszenie

Sopot zmaga się z turystycznymi problemami. Jedna z aptek uznała, że ma dość pewnego rodzaju turystów – tych z Warszawy. Pracownicy specjalnie dla nich wywiesili ogłoszenie.

Jedna z sopockich aptek boryka się z dość specyficznym problemem. Jak sie okazuje, turyści z Warszawy są na tyle uciążliwymi klientami, że konieczne było wywieszenie kartki z komunikatem specjalnie dla nich.

„Nie chcemy wiedzieć, że jesteś z Warszawy!!! Sami wiemy, że tam jest wszystko lepsze, większe i tańsze!!!” – napisano na przyklejonej przy kasie kartce.

Nie wiadomo dokładnie, czym klienci z Warszawy tak podpadli pracownikom apteki, że konieczne było wywieszenie takiego komunikatu. Fotografia jednak błyskawicznie rozeszła się po sieci i jest żywo komentowana – zwłaszcza na profilu „Bareizmy wiecznie żywe” na Facebooku.

Polacy, jak zwykle, podzielili się na dwa obozy. Jedni bronią pracowników apteki i przytaczają własne anegdoty związane z mieszkańcami Warszawy:

„Prowadzę małą firmę w Wałbrzychu, ostatnimi czasy, tez wielu klientów zaszczyciło mnie informacja, ze dzwonią z Warszawy… od razu chce się rzucić słuchawką.”

„Gdańsk Wrzeszcz, dziewczyna na oko gimbaza: Dlaczego oni w tym Gdańsku maja takie krótkie ławki? My w Warszawie mamy na całą długość przystanku.”

Jest jednak i zwarta grupa obrońców warszawiaków:

„To może zamiast przyklejać głupie karteczki, powinni przestać sprzedawać mniejsze, gorsze i droższe?”

„Ja mam pytanie, skoro Warszawa i jej rdzenni mieszkańcy, niektórym z państwa tak przeszkadzają to w jakim celu to właśnie do tego miasta głownie, migrujecie za wykształceniem lub pracą? Dlatego proszę nie bawić się w stereotypy.”

I właśnie tak ten dwugłos wygląda. A co Wy o tym sądzicie? Dajcie znać w komentarzu.

Źródło: buzz.gazeta.pl

Autor: Katarzyna Wiśniewska / Tagi: facebook, Sopot,