7 trików, które zimą przydadzą się każdemu kierowcy

24.11.2017

/

Kategoria:

7 trików, które zimą przydadzą się każdemu kierowcy

Zima to trudny okres, zwłaszcza dla kierowców. Zamarzające zamki, lód na szybach, który każdego ranka trzeba zdrapywać, parujące szyby – chyba wszyscy zmagamy się z tymi trudnościami.

Na szczęście na wszystko znajdzie się rada. Przygotowaliśmy dla Was 7 porad, które każdemu kierowcy pomogą przetrwać zimową porę.

1. Zamarznięte reflektory

Zamarznięte rano reflektory, to bolączka niejednego kierowcy. Ich skrobanie raczej odpada, ale istnieje prosty sposób by temu zapobiec. Wystarczy pokryć je warstwą wosku samochodowego. Dzięki tej sztuczce nawet przez kilka tygodni reflektory nie będą zamarzały.

2. Gdy zakopiesz się w śniegu

Gdy na dobre zakopiesz się w śniegu, a pod ręką nie masz piasku ani łopatki, weź dywanik z samochodu i podłóż go pod koło, aby zwiększyć przyczepność.

[quads id=”8″]

3. Zamarznięte uszczelki w drzwiach

Ile razy w zimowy poranek spotkała Cię niemiła niespodzianka w postaci przymarzniętych uszczelek w drzwiach? Niestety silne ciągnięcie za klamkę może ją uszkodzić, dlatego lepiej temu zapobiec. Doskonale sprawdzi się nałożenie na uszczelki cienkiej warstwy wosku albo spryskanie ich WD-40.

4. Sposób na zamarznięty zamek

Niezwykle kłopotliwy zimą bywa samochodowy zamek. Zwłaszcza, jeżeli nasze auto nie jest wyposażone w centralny zamek. Najprościej jest spryskać kluczyk i zamek odmrażaczem do szyb lub jakimś alkoholem. Jeżeli ich nie masz, a palisz papierosy możesz podgrzać kluczyk zapalniczką i spróbować w ten sposób rozmrozić zamek. Wieczorem spryskaj zamek WD-40, unikniesz dzięki temu podobnych problemów w przyszłości.

Dalsza część artykułu na następnej stronie…

Autor: Aleksandra Bielik / Tagi: samochód zimą,