30 wyjątkowych pomysłów na świąteczne ozdoby. Zrobisz je samodzielnie

08.12.2017

/

Kategoria:

30 wyjątkowych pomysłów na świąteczne ozdoby. Zrobisz je samodzielnie

Chcielibyście, żeby w tym roku Wasze świąteczne dekoracje wzbudziły podziw rodziny? Zapomnijcie o banałach, jakie można kupić w pierwszym lepszym sklepie – ozdóbcie swoje mieszkania w sposób wyjątkowy i zaskakujący.

Pięknych dekoracji, które zobaczycie poniżej, pozazdrości Wam każdy sąsiad.

1. Perfekcyjny wianek jak z obrazka

Ten nietypowy wianek najwięcej zawdzięcza vintage’owej ramce, jaka go otacza. Ozdoby wykonane są z papier-mâché i na pewno zachwycą Waszych gości.

2. Wianek ze wstążek

Kolorowa, świąteczna wstążka zawiązana została w kokardę – dla efektu, kilkunastokrotnie. W ten sposób prosty wianek na drzwi nabrał uroczystego charakteru.

3. Papierowy kwiat

Ten wianek ma formę kwiatu – i to wykonanego z najzwyklejszego papieru. Kolor wybierzcie według własnego uznania, najlepiej tak, aby pasował do innych dekoracji.

4. Wianek z lizaków

Czym byłyby święta bez biało-czerwonych lizaków w kształcie laski? Jak się okazuje, można nawet wykonać z nich przesłodki, wcale niedrogi wianek na drzwi.

5. Wianek z włóczek

Oto propozycja idealna dla wszystkich miłośników szydełkowania. Po świętach włóczki można ściągnąć z wianka i od razu zabrać się za dzierganie. To ozdoba nie tylko urocza, ale też wielofunkcyjna.

[quads id=”8″]

6. Wianek ze świecącymi gwiazdkami

Propozycja dla osób, które lubią się ociągać, to wianek, który można zrobić w mgnieniu oka. Taka dekoracja jest łatwa do wykonania, a wygląda jak kupiona w sklepie.

7. Wianek z szyszek

Prawdopodobnie najtańszy wianek na tej liście. Na wygiętym wieszaku umocujcie szyszki – sztuczne lub prawdziwe. Efekt przejdzie Wasze najśmielsze oczekiwania.

8. Nowoczesny wianek

Propozycja dla złotych rączek. Realizacja takiego wianku może zająć chwilę, ale finalny efekt oczaruje wszystkich szykiem i nowoczesnym designem.

9. Wianek z korków od wina

Ozdoba czarująca i ekologiczna, która wzbudzi uśmiech na twarzy każdego fana mocniejszych trunków.

10. Wianek z literką

Litera, mająca służyć za wianek, powinna mięć charakter osobisty (może to być np. nasz inicjał). Taka dekoracja śmiało może zdobić nasze mieszkanie przez cały sezon zimowy.

Dalsza część artykułu na następnej stronie…

Autor: Monika Nowacka / Tagi: dekoracje świąteczne, wianek świąteczny,