3 szybkie i proste sposoby na zamarznięte szyby. Od teraz nie będziesz mieć już z nimi problemów

03.12.2017

/

Kategoria:

3 szybkie i proste sposoby na zamarznięte szyby. Od teraz nie będziesz mieć już z nimi problemów

Pierwsze przymrozki mamy już za sobą, a będzie jeszcze zimniej. Zima to trudny okres, zwłaszcza dla kierowców. Wstajesz rano do pracy, śpieszysz się, a tu jak zwykle: w aucie zamarznięte szyby. Jak żyć… Mamy dla Ciebie trzy sprytne porady, które ułatwią życie każdego ranka.

Dzięki naszym podpowiedziom tej zimy nie musisz się już bać 🙂

#1. Alkohol

To rozwiązanie jest banalnie proste i pozwoli Ci szybko i skutecznie poradzić sobie z zamarzniętymi szybami. Do butelki ze spryskiwaczem wlej 1/3 wody i 2/3 alkoholu (dowolnego, ale mocnego). Najtańszy będzie spirytus rektyfikowany – ETANOL. Ma aż 96% i kosztuje ok. 10 zł za pół litra, a więc całościowy koszt naszego specyfiku wyjdzie taniej niż najtańszy odmrażacz do szyb. Spryskaj tym szybę i patrz, jak lód znika.

#2. Ocet


Jeśli nie chcesz stosować alkoholu, możesz zastąpić go octem spirytusowym. Zmieszaj go z wodą w proporcji 3 do 1. Taka mieszanka poradzi sobie z lodem, którym pokryte są szyby, a także zapobiegnie jego pojawianiu się.

[quads id=”8″]

#3. Co robić, nie mając żadnych środków odmrażających?

Aby szybko rozmrozić auto nie mając pod ręką żadnych środków do rozmrażania, warto zrobić kilka rzeczy:

Włącz silnik i ustaw grzanie na pełną moc. Wyłącz klimatyzację A/C. Wyłącz cyrkulację powietrza wewnątrz pojazdu i uchyl okno. Następnie odczekaj chwilę, aż auto się rozgrzeje. W ten sposób zapobiegniesz parowaniu szyb w aucie, dzięki czemu nie będą zamarzać.

Znacie jakieś inne sposoby na walkę z zamarzniętymi szybami? Napiszcie w komentarzach.

 

Autor: Paweł Krajewski / Tagi: sposób na zamarznięte szyby,